Devlet Memurlarının Fazla Mesai Ücreti 2024 Yılında Yüzde 87 Artacak.2024 yılı itibariyle devlet memurlarının saat başına fazla mesai ücretleri, %87 artışla 10 lira 10 kuruşa yükselecek. Bu önemli değişiklik, 2024 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'ne göre gerçekleşecek.

Devlet Memurlarının Fazla Mesai Ücreti 2024 Yılında Yüzde 87 Artacak.

2024 yılı itibariyle devlet memurlarının saat başına fazla mesai ücretleri, %87 artışla 10 lira 10 kuruşa yükselecek. Bu önemli değişiklik, 2024 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’ne göre gerçekleşecek.

Ekonomiye dair son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için TIKLA ÜCRETSİZ İNDİR.

Özel Kalem Müdürlükleri ve Genel Müdürlüklerde Çalışan Şoförlere Yüksek Fazla Mesai Ücreti

Bakanlıkların özel kalem müdürlüklerinde çalışan makam şoförleri dahil tüm personele, yeni yılda ayda 90 saati geçmemek üzere 10 lira 70 kuruş fazla mesai ücreti ödenecek. Ayrıca, genel müdürlüklerin merkez teşkilatlarında görevli şoförlere de aynı ücret uygulanacak.

Üst Düzey Yöneticilere Özel Fazla Mesai Ücreti

Üst düzey yöneticiler, strateji geliştirme başkanları, vali, general ve amiral rütbelerine sahip olanlar da dahil olmak üzere, belirli pozisyonlarda çalışan personele, aylık toplam 450 saati geçmemek üzere saat başına 10 lira 70 kuruş ödeme yapılacak.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ve Üniversite Yurtlarındaki Personel İçin Ek Ödeme

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne ve üniversitelere bağlı yurtlarda görev yapan personele, izin verilme imkanı bulunmayanlar için, ayda 90 saati aşmamak üzere saat başına 10 lira 10 kuruş ek ödeme gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı İdari Personeline Yüksek Fazla Mesai Ücreti

Milli Eğitim Bakanlığı idari personeline, mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarında fiilen yaptıkları fazla çalışma süreleri için aylık toplam 100 saati geçmemek üzere saat başına 17 lira 20 kuruş ödeme yapılacak.

Yurt İçi Gündelikler Artış Gösteriyor

Harcırah Kanunu uyarınca belirlenen yurt içi gündelik ve tazminat tutarları da yükseliyor. 2024 yılında, TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanı yardımcılarına ödenecek yurt içi gündelik tutarı 500 lira olacak.

Üst düzey yetkililer ve yöneticilere yönelik de ciddi artışlar söz konusu. Örneğin, Anayasa Mahkemesi Başkanı, bakanlar, Genelkurmay Başkanı gibi önemli görevlerde bulunanlara verilen yurt içi gündelik 480 lira olacak.

Ayrıca, ek göstergesi 8000 ve daha yüksek kadrolarda bulunan memurlar, yurt içi gündelik olarak 465 lira alırken, en alt kademedeki memurlara ise 400 lira ödenecek. Bu artışlar, devlet memurlarının kazançlarında önemli bir iyileşme anlamına geliyor.

KARİYERBANKASİ.NET 

%d blogcu bunu beğendi: