Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Memur ve Emeklilere Yılbaşı Maaş Artışı Müjdesini Verdi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emeklilerin maaşlarında yılbaşında yapılacak artışın büyük bir sıçrama olacağını duyurdu. Bakan Işıkhan, Ankara'da gazetecilere yaptığı açıklamada, bu artışın yüzde 50'ye yaklaşacağını belirtti ve bu önemli haberi vurguladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Memur ve Emeklilere Yılbaşı Maaş Artışı Müjdesini Verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emeklilerin maaşlarında yılbaşında yapılacak artışın büyük bir sıçrama olacağını duyurdu. Bakan Işıkhan, Ankara’da gazetecilere yaptığı açıklamada, bu artışın yüzde 50’ye yaklaşacağını belirtti ve bu önemli haberi vurguladı.

Memur Maaşları İçin Büyük Değişiklik Geliyor

Bakan Işıkhan, memur maaşlarına özel bir vurgu yaparak, “Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024’te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50’ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır.” şeklinde önemli bir açıklama yaptı. Zam oranı netleşinde bildirimle haberdar olmak için tıkla ücretsiz indir.

Emekli Maaşlarına Odaklı Çalışmalar Hızla Devam Ediyor

Emekli maaşlarına yönelik çalışmaların da devam ettiğini belirten Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda bu alandaki çalışmaların sürdüğünü vurguladı. Işıkhan, “Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz.” dedi ve bu konuyu önemle vurguladı.

EYT Hakkı Tanınacak

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) kapsamında 1 milyon 899 bin kişinin emeklilik işleminin yapıldığını belirten Işıkhan, maaşı henüz bağlanmayan EYT’lilerin yıl sonuna kalmadan haklarının verileceğini açıkladı.

Seçim Vaatleri Gerçekleşiyor

Bakan Işıkhan, seçim vaatleri kapsamında pek çok önemli düzenlemenin hayata geçirileceğini de belirtti. Bu kapsamda, “BAĞ-KUR prim gün sayısı 9 binden 7 bin 200’e düşürülerek SSK’lılarla eşitlenecek. 1 milyon BAĞ-KUR’lumuzu kapsayacak. Aile Koruma Kalkanı kapsamında her ailede en az bir kişinin, gençler öncelikli olmak üzere çalışması, belirli süreyle sigorta primlerinin tamamının karşılanması sağlanacak. Ev kadınlarına isteğe bağlı sigorta kapsamında prim desteği verilecek.” şeklindeki düzenlemeleri aktardı.

Devlet Memurlarına Ek Gösterge ve Yaşlı Bakım Sigortası

Bakan Işıkhan, birinci dereceye ulaşmış tüm devlet memurlarına 3600 ek gösterge verileceğini de hatırlatarak, yaşlı bakım sigortasının da hayata geçirilecek düzenlemeler arasında olduğunu sözlerine ekledi.

KARİYERBANKASİ.NET 

%d blogcu bunu beğendi: