2023 asgari ücret

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 asgari ücret ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek TÜGVA 5. Olağan Genel Kurulu ve 6. Gençlik Buluşması öncesi kendisini bekleyen kalabalığa kısa bir konuşma yaptı.

ASGARİ ÜCRETİ EN UYGUN RAKAMA ÇIKARMAK…

Burada asgari ücrete ilişkin ve eğitim öğretime ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asgari ücretin en uygun rakama çıkarılması için çalışacaklarını söyledi. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

AK Parti iktidarı zulme rıza göstermez, zulmedilmesini asla istemez. Derdimiz şu an itibarıyla inşallah aralık ayındaki yapılacak olan yeni değerlendirmelerle asgari ücreti en uygun rakama çıkarmak. Biz bunun için varız. Yolsuzlukların, rüşvetin, yoksulluğun olmadığı, olmayacağı bir Türkiye’yi biz hallederiz. Şu an itibarıyla da onun hazırlığı içerisindeyiz.

Okullar açılınca sıraların üzerinde kitaplarınızı buldunuz mu? Bundan önce böyle bir şey var mıydı? Biz kırtasiyeci dükkanlarında kitap bulamazdık kitap, defter bulamazdık defter. Biz bu derdi çektik, bizim evlatlarımız çekmesin dedik. En ideal okulları yapalım, sıraları hazırlayalım, yavrularımız okula gidip hazırlıkları yapsınlar dedik.

SİZCE 2023 ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLMALI?

Asgari ücretle ilgili son tartışmalara katılmak, kadın-erkek diğer üyelerle fikir alışverişinde bulunmak için TIKLA.

%d blogcu bunu beğendi: