KO-BAKKALKO-BAKKAL

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin yanı sıra hayata geçecek olan ko-bakkal projesine ilişkin konuştu.

Projenin ilk etapta 6 şehirde 250 noktada başlayacağını duyuran Erdoğan, Ko-Bakkal projesiyle temel tüketim maddelerinin vatandaşlara uygun fiyatla bakkal formatıyla ulaştırılacağını söyledi.

SON DAKİKA HABERLERİNİ KOLAYLIKLA TAKİP İÇİN YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİRSİN. TIKLA VE ABONE OL.

Erdoğan ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Milletimize temel ihtiyaç maddelerini ulaştıran perakende piyasasındaki dengesizlikleri düzeltmek için kurduğumuz kooperatif marketlerimiz, aynı zamanda üreticiyle tüketiciyi doğrudan buluşturuyor. Şimdilik 1335’e ulaşan bu marketlerimizin sayısını en kısa sürede 2 binin üzerine çıkartacağız.

Ayrıca, ilk etapta 6 şehrimizde 250 noktada uygulamaya başlayacağımız ko-bakkal projesiyle de vatandaşlarımıza temel tüketim maddelerini bakkal formatındaki satış yerlerinde ulaştırmayı planlıyoruz. Büyüklükleri 75 ila 150 metrekare arasında olacak, sayılarını da bine çıkartacağımız bakkallarımız, bu alanda faaliyet yürüten vatandaşlarımız tarafından işletilecek. Ko-bakkal, bunların şimdiden ülkemiz hayırlı olmasını diliyorum.