GENÇLERE 300 BİNGENÇLERE 300 BİN

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den, Genç girişimcilere sıfır faizli 300 bin lira kredi açıklaması geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, MÜSİAD EXPO 2022 Açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Krediye erişimde yaşanan sorunlar ve enflasyona ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, genç girişimcilere verilen faizsiz kredi desteğindeki limitin 300 bin liraya yükseltildiğini söyledi.

SIFIR FAİZLİ KREDİ HABERLERİNİ TAKİP İÇİN TIKLA VE ABONE OL.

Krediye ulaşımda yaşanan sorunlara ilişkin, “Kredilerdeki ulaşım süresinin kısa olması bunlar gelip geçicidir. Yeni bir model ve selektif kredi politikamız önümüzdeki süreci kolay geçireceğimizin yol haritasını oluşturuyor ve talepleri haklı. Bankalar Birliği toplantısında bu alandaki sıkıntıların giderilmesi noktasında gerekli düzenlemeleri yaparak reel piyasanın önceliklerinin Türkiye önceliği olduğu noktasında hem fikir olduğumuzu belirtmek isterim” ifadelerini kullanan Hazine ve Maliye Bakanı, enflasyonla ilgili ,”Enflasyon tek haneye düşene kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

GENÇ GİRİŞİMCİ ESNAF VE SANATKARLARA KREDİ

Genç girişimci , esnaf ve sanatkarlara kredi ile ilgili Halkbank KOBİ’den yapılan bilgilendirmede şu ifadeler yer alıyor:

Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar hariç olmak üzere; KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini bitiren, kredi başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkarlara KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Bankamıza sunmaları durumunda, 300.000.-TL’ye kadar %100 faiz indirim oranı uygulanabilecektir. Bu krediden, önceki yıllardan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredi borcu bulunanlar yararlanamayacaktır.

Başvuru tarihi itibarıyla son 5 yıl içinde, 2016 yılında uygulamaya konulan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü ile 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü kapsamında KOSGEB destekli kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkarlar ile deprem, heyelan, sel afetlerine ve/veya terör olaylarına maruz kalmaları nedeniyle KOSGEB Acil Destek Kredisi Programı kapsamında KOSGEB destekli kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkarlar hariç, diğer kamu kurum ve kuruluşların faiz ve/veya hibe desteği niteliğindeki desteklerinden yararlanan esnaf ve sanatkarlar Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli bu kredilerden faydalanamayacaktır. 

*Söz konusu kredi talepleri kredi ve tahsis politikaları doğrultusunda Bankamız tarafından değerlendirilecek olup gerekli görülmesi halinde ek bilgi, belge ve teminat talebinde bulunulabilecektir.