cte 80 personel alımıcte 80 personel alımı

CTE 80 sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları açıklandı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nden beklenen duyuru bugün geldi. 80 sözleşmeli personel alımı için başvuru sonuçları açıklandı.

DİĞER ADAYLARLA BİLGİ ALIŞVERİŞİ VE DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLA ÜCRETSİZ KATIL.

CTE 80 sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları duyurusunda şu ifadeler yer alıyor:

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 80 Sözleşmeli Pozisyon İçin Personel Alım İlanı 15.09.2022 tarihinde Genel Müdürlüğümüz resmi internet sitesinde ve Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Söz konusu personel alım ilanına ilişkin başvurular 30.09.2022 tarihinde başlamış ve 14.10.2022 tarihi itibarıyla sona ermiştir.

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 14’üncü maddesinde yer alan “…sözlü sınava, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilân edilen kadro sayısının üç katı kadar aday çağırılır…” hükmü gereği, başvurusunu tamamlayan 14.129 adayın başvurularının incelenmesi ve her bir pozisyon için ayrı ayrı olmak üzere KPSS P3 puan üstünlüğü esas alınarak en yüksek puandan başlanmak suretiyle sıralanması sonucu aşağıda yer alan tabloda belirlenen kontenjan sayısının 3 (üç) katı aday sözlü sınava katılmaya hak kazanmıştır. 
 

Pozisyon Unvanıİstihdam ŞekliKontenjanSözlü Sınava Çağırılacak Aday Sayısı (Kontenjan Sayısı*3)
PsikologSözleşmeli37112*
Sosyal ÇalışmacıSözleşmeli1957
ÖğretmenSözleşmeli1648
FizyoterapistSözleşmeli412
Veteriner HekimSözleşmeli26
İnşaat MühendisiSözleşmeli13
Gıda MühendisiSözleşmeli13
TOPLAM80241

(*Psikolog unvanına başvuru yapan adaylardan 111’inci ve 112’nci adayların KPSS puanları birebir aynı olduğu için Yönetmelik hükümleri gereği her iki aday da sözlü sınava katılacaktır.)

Sözlü sınava katılacak aday bilgileri ilan ekindeki sorgu ekranından görüntülenebilecektir. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Sözlü sınav işlemleri Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü hizmet binasında (Hacı Bayram Mahallesi Agâh Efendi Caddesi No:70/1 Altındağ/ ANKARA) yapılacaktır.

Sözlü sınavda;
a) İlgilinin atanacağı pozisyonun gerektirdiği mesleki bilgi 40,
b) Atatürk İlke İnkılap tarihi 20,
c) Genel kültür 20,
d) Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20
Puan esas alınarak 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü sınavda başarılı olunabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

Mülakat;
İlgilinin davranışı ve genel fiziki durumu 50,
Bir konuyu kavrama ve ifade etme yeteneği 50,
Puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Öğrenci adayının sözlü sınavda ve mülakatta başarılı sayılabilmesi için her birinden 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekmektedir.
Nihai Başarı Listesinin belirlenmesinde; adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayan sıralama dikkate alınacak olup, puanların eşit olması halinde sırasıyla merkezi sınav puanı, sözlü sınav puanı ve diploma notu yüksek olan aday sıralamada üstte yer alacaktır.

https://cte.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/80-sozlesmeli-pozisyon-icin-personel-alim-ilani-kapsaminda-sozlu-sinav-ve-mulakata-katilac21102022014507