Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Alımı YapacakCTE Personel Alımı Yapacak

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne 80 sözleşmeli personel alımı yapılıyor.

CTE, Psikolog, Öğretmen, Sosyal Çalışmacı, Veteriner, Mühendis(inşaat, gıda), ve Fizyoterapist olmak üzere 80 sözleşmeli personel alımı yapacak.

İlkokul, önlisans, lisans mezunları için yeni iş haberleri yayımlandı! Türkiye’nin lider kariyer sayfalarından kariyerbankasi.net’i instagram’da takip ederek son iş haberlerine ücretsiz erişebilirsin. TIKLA ve yeni iş haberlerini takip et.

CEZA VE TEVKİFEVLERİ PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

CTE personel alım ilanına başvurmak için adayların, belirtilen genel ve özel şartları taşımaları gerekiyor.

  • Başvuracak erkek adayların askerlik görevini yerine getirmiş olmak, askerlik çağı henüz gelmemiş olmak, askerlik çağı gelmiş ise ertelemiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,
    Aday güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylar için yaptırılacak.)
  • Görevini yerine getirirken devamlı yapmasına engel olabilecek akıl sağlığı ve bedensel özürlü olmadığını; Sağlık Bakanlığına bağlı bir Devlet hastanesinden tam teşekküllü alacakları bir sağlık kurulu raporuyla belgelemek.(Sınavdan başarılı sonuç alan adaylardan istenecek.)
  • Not: Yukarıda yer alan unvanlara Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adayların denklik belgesini sistemde “Denklik Belgesi” alanına yüklemeleri gerekmektedir.

CEZA VE TEVFİKEVLERİ PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ

Adaylar için başvurular 30.09.2022 tarihinde başlamış olup, 14.10.2022 tarihi saat 17.30‘da sona eriyor. Adaylar başvurularını E-Devlet üzerinden giriş yaparak gerçekleştirecek. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular geçersiz olacak.

Başvurularda, 2020‘de yapılmış olan KPSSP3 puanları dikkate alınıyor.

KPSSP3 puan türü dışındaki puan türleri ile başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. E-Devlet üzerinden mezuniyet bilgileri bulunmayan adayların mağduriyet yaşamamaları için bilgilerini güncellemeleri gerekli.

CEZA VE TEVFİKEVLERİ PERSONEL ALIM İLANI GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

Ceza ve Tevfikevleri personel alım ilanına başvuracak adayların genel ve özel şartları sağlamış olması gerekiyor.

Başvuracak adayların aşağıda yazan tüm bölümler için geçerli olan mezun olma şartının yanı sıra 2020 KPSS B grubu KPSSP3 puan türüne sahip olması gerekiyor.

  • Öğretmen pozisyonuna başvurmak için; Milli Eğitim Bakanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak,

Psikolog, Veteriner, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Sosyal Çalışmacı ve Fizyoterapist pozisyonları için başvurmak istedikleri bölümlerin lisans programından mezun olmuş olması gerekiyor.