cte idare memuru alımı

CTE İdare Memuru alımı başvuru sonuçları açıklandı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün 150 idare memuru alımı için başvuru sonuçları açıklandı. DİĞER ADAYLARLA BİLGİ ALIŞVERİŞİ VE DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLA ÜCRETSİZ KATIL.

CTE İDARE MEMURU ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI DUYURUSU

15.09.2022 tarihinde Genel Müdürlüğümüz resmi internet sitesinde ve Resmî Gazete’de yayımlanan 150 İdare Memuru Öğrencisi Alım İlanı için Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden 30.09.2022 tarihinde başlayıp 14.10.2022 tarihinde sona ermiştir.

Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin “Başvuruların İncelenmesi” başlıklı 31/A maddesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden başvurusunu tamamlayan 10.975 adayın başvurularının incelenmesi sonucunda; başvuru şartlarını taşıyan İdare Memuru Öğrencisi adaylarının KPSS P3 puan üstünlüğü esas alınarak en yüksek puandan başlanmak suretiyle sıralanması sonucu 150 kadro sayısının 5 katı 751* idare memuru öğrencisi adayı sözlü sınav ve mülakata katılmaya hak kazanmış olup; sözlü sınav ve mülakata katılacak olan aday bilgileri ilan ekindeki sorgu ekranından görüntülenebilecektir. (* 750’inci aday ile 751”inci adayın puanları birebir aynı olduğundan Yönetmelik hükümleri gereği her iki aday da sözlü sınava katılacaktır.)

Sözlü sınava katılacak aday bilgileri ilan ekindeki sorgu ekranından görüntülenebilecektir. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Sözlü sınav işlemleri Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü hizmet binasında (Hacı Bayram Mahallesi Agâh Efendi Caddesi No:70/1 Altındağ/ ANKARA) yapılacaktır.

Sözlü Sınav;

İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40,

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 20,

Genel Kültür 40,

Puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; genel hukuk, infaz mevzuatı ve ceza infaz kurumu idaresine ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.

Mülakat;

İlgilinin davranışı ve genel fiziki durumu 50,

Bir konuyu kavrama ve ifade etme yeteneği 50,

Puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Öğrenci adayının sözlü sınavda ve mülakatta başarılı sayılabilmesi için her birinden 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekmektedir.

Nihai Başarı Listesi;

Nihai başarı listesi, adayların merkezi sınav, sözlü sınav ve mülakattan aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre belirlenecektir.

Nihai başarı listesinde, puanların eşit olması halinde; sırasıyla merkezi sınav puanı, sözlü sınav puanı, mülakat puanı ve diploma notu yüksek olan aday sıralamada üstte yer alır.
Nihai başarı listesi sözlü sınav ve mülakatın bitimini müteakip Genel Müdürlüğümüz internet sitesinden bilahare ilan edilecektir.

Sonuç sorgulama için https://cte.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/150-idare-memuru-ogrencisi-alim-ilani-kapsaminda-sozlu-sinav-ve-mulakata-katilacak-adayla21102022013956 adresini ziyaret et.

%d blogcu bunu beğendi: