2023 yılında geçerli olacak asgari ücret ile ilgili bekleyiş devam ediyor.

Milyonlarca vatandaşı doğrudan etkileyecek olan maaşlar konusunda pazarlık Aralık ayında başlıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin katıldığı bir canlı yayında asgari ücretle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

2023 YILI ASGARİ ÜCRETİ AÇIKLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL.

Bakanlığın emekçileri korumak durumunda olduğunu, bunun için asgari ücrette yapılan düzenlemelerin tarihsel öneme sahip olduğunu söyleyen Bakan Bilgin, rakam konusunda sendikalarla görüşmeyi işaret etti.

ASGARİ ÜCRET DÜZENLEMESİ TARİHSEL NİTELİKTE BİR ADIMDIR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Biz emekçileri ve çalışanları korumak durumundayız. Bunun için biz bu alandaki reformları daha önemli görüyoruz. Aralıkta yapılan ücret artışı tarihsel bir öneme sahiptir. Asgari ücret düzenlemesi gerçekten tarihsel nitelikte bir adımdır. Devrim diyebileceğimiz şey asgari ücret düzeyinde bütün ücretlilerin gelirlerinin vergi dışı bırakılmasıdır. Bu tarihsel bir şeydir. Aralıkta yeniden oturacağız. Önümüzdeki baharda sendikalarla yeniden toplu sözleşme görüşmelerimiz var. Ben sendikalara hep şunu söylüyorum ‘Hangi görüşü savunursanız savunun, emekçilerin haklarını dile getirdiğiniz sürece ben size yakınım.’ Onlar da bu konuda gerçekten sorun çözmeye yönelik yaklaşımlarla geldiler bunun için de onlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Sizce Asgari Ücret Ne Kadar Olmalı?

Asgari ücretle ilgili yorumlarınızı sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET – ANKARA