2023 Asgari Ücret2023 Asgari Ücret

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, 2023 yılında geçerli olacak asgari ücret ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Demiröz, 2023 yılı asgari ücretinin en az 7 bin 500 TL olacağını düşündüğünü söyledi.

Demiröz, henüz net bir şey olmadığını , fakat asgari ücretin kendi hesaplamalarına göre 7500 TL ve onun üstünde olabileceğini söyledi.

ASGARİ ÜCRET NETLEŞTİĞİ ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE TAKİP ET.

AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Türkiye buluşmaları çerçevesinde, Çorum’a gelen Demiröz, burada milyonları ilgilendiren asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu. Demiröz asgari ücretle ilgili şunları söyledi:

İşverenlerimize, KOSGEB ve diğer bütün küçük esnafımıza çeşitli destekler veriyoruz.

Öncelikle asgari ücretten başlayım. 5 bin 500 lira net veriyoruz ve işverenler açısından vergiden muafiyet var. Biliyorsunuz 5 bin 500 lira asgari ücret net olunca onun vergisi işverenin sırtında.

Birde herkes asgari ücret devleti ilgilendiriyor devlete yük getiriyor zannediyor. Asla öyle bir şey yok.

Asgari ücret özel sektörle ilgili hem işçiyi hem de işvereni koruyarak çalışma barışı adı altında normal bir rakam tespit edilmeye çalışılıyor.

İkinci dönemde 6. aydan sonraki enflasyonu dikkate alırsanız bu benim şuandaki hesaplamalarıma göre konuşulan bir şey yok, görüşmeler dahi başlamadı ama 7 bin 500 seviyelerinde bir asgari ücret belki onun üstünde düşünülebilir.

Dediğimi gibi henüz konuşulan bir durum yok. Özellikle benim tahminim o civarlarda bir asgari ücret ve gelir vergisinden muaf, damga vergisinden muaf işverenler. Onunla beraber onun üstünde ücret alanlarında o limite kadar ki gelirleri yine vergiden muaf olacak.

Çok yakın zamanda Kredi garanti fonundan 50 milyar lira tekrar küçük esnafımıza vereceğiz. Yakında açılacak. O nedenle esnafımızın yanındayız. Çarşı pazarda gezerseniz üreticimiz çok sıkıntıda değil. Sadece sabit gelirlilerde emekliler ve asgari ücretlilerde sıkıntı olabilir.

Tespitlerini yaptık ve yakında o destekler verilecek. Yeni paketler var. O müjdeleri de cumhurbaşkanımız verecek.

SENCE ASGARİ ÜCRET KAÇ LİRA OLMALIDIR?

ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ YORUMUNU SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMI VASITASIYLA BİZLERLE VE DİĞER ZİYARETÇİLERLE PAYLAŞ.

GSB’YE 1200 PERSONEL ALIMI YAPILACAK – İLGİLİ HABER İÇİN TIKLA.