KPSSKPSS

Zonguldak emniyeti, bugün gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretim oturumuna yetişemeyen adaylara yardımcı oldu. Polis ekipleri, sınav merkezlerine ulaşmakta zorluk yaşayan adayları polis araçlarıyla sınav merkezlerine yetiştirdi.

Zonguldak Valiliği’nin resmi sayfasından bugünkü takdir toplayan çalışmaya ilişkin, “Bugün yapılan 2022 Yılı KPSS ortaöğretim sınavında kimliklerini unutan ya da sınava geç kalan adaylarımız kolluk kuvvetlerimizi yanında buldu 👏” açıklamasının ve polislerimiz ile adayların yer aldığı bir paylaşım yapıldı.

6 Kasım 2022 KPSS heyecanı yaşayan adaylar, KPSS sınav soruları ve cevap anahtarı duyurusunu bekliyor. Ortaöğretim düzeyinden Kamu Personeli Seçme sınavı heyecanı yaşayan adaylar bugün saat 10.15’te memuriyete ilk adım olarak görülen sınava girdi. Sınavın sona ermesiyle birlikte tahmini puanlarını öğrenmek isteyen adaylar , sınav soruları ve cevap anahtarlarının ne zaman yayımlanacağını merak etmeye başladı.

ÖSYM tarafından bu konuda herhangi bir açıklama henüz bulunmuyor. Ama ÖSYM’nin sınav soruları ve cevap anahtarı açıklama alışkanlıkları göz önüne alındığında KPSS soruları ve cevap anahtarı duyurusunun gün içerisinde yayımlanması bekleniyor. Sınav soruları ve cevap anahtarı yayımlandığı anda haberdar olmak için Kariyer Bankası sosyal hesaplarını takip edip, bildirimleri açmayı unutmayın. Katılım için TIKLA.

SİZ KPSS ORTAÖĞRETİME GİRDİNİZ Mİ?

Sizce sınav kolay mıydı, zor muydu? sınava ilişkin yorumlarınızı sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz…

KPSS SONUÇLARIYLA BAŞVURMA GENEL ŞARTLARI

Bu sınav sonucuna göre kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımlarına başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

a) Türk vatandaşı olmak.

b) 18 yaşını tamamlamış olmak. (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla Devlet memurluklarına atanabilirler. Kazai rüşt kararının tercih işlemlerinin son günü itibarıyla alınmış olması gerekmektedir.)

c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

ç) Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak.

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. (Hangi görevin devamlı yapılmasına, hangi akıl hastalığının engel olacağına resmî sağlık kurullarından alınan raporların incelenmesi suretiyle ilgili kurumlar tarafından karar verilecektir.)

f) Tercih edilecek kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.