ikinci el araç alış satışikinci el araç alış satış

Ziraat Bankası tarafından 2.El Araç Alış-Satışlarında Güvenli ödeme Sistemi yeniliği başladı. Bankanın bu ay başlatmış olduğu yenilikleri arasında, 2.el motorlu kara taşıtı alış ve satış işlemlerinde köprü kurarak vatandaşlara Güvenli Ödeme Sistemi sunuyor. Siz Noterde evrak işlemlerinizi hallerken, Ziraat Bankası Güvenli Ödeme Sistemi sayesinde araç bedelini güvence altına alıyor. Noterde evrak işlemleri bittikten sonra eş zamanlı olarak banka güvencesi altında olan araç bedeli, satıcının banka hesabına aktarılıyor. Bankanın sunmuş olduğu bu yenilikten faydalanmak için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir.

Her ay güncellenen sıfır araç fiyatlarından anında haberdar olmak için Kariyer Bankası mobil uygulamasını TIKLA ve ÜCRETSİZ İNDİR. Fiyatlar cebine gelsin!

Güvenli Ödeme Sistemi’nde Araç Alım-Satımı Nasıl Yapılır?

  • Satıcı, Güvenli Ödeme Sistemi’nde başvuru oluşturur.
  • Alıcı, cep telefonuna gelen referans numarası ile alıcı kaydını yaparak işlemi onaylar ve hesabındaki ilgili tutar para araç bedeli olarak Ziraat Bankası güvencesine alınır.
  • Taraflar birlikte notere giderek referans numarası üzerinden devir tescil  işlemlerini gerçekleştirir.
  • Noterde işlemler tamamlandığında Ziraat Bankası güvencesinde bulunan araç bedeli otomatik olarak satıcının hesabına aktarılır.
  • Taraflar SMS ile bilgilendirilir.

Ziraat Bankası 2. El araç Alış-Satış Güvenli Ödeme Sistemi detayları için, bankanın resmi internet sayfasını https://www.ziraatbank.com.tr/tr ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL