yumurta fiyatlarıyumurta fiyatları

Artan girdi fiyatları üreticiyi zorluyor, tüketici yumurtayı her geçen gün daha yüksek fiyatlarla almaya devam ediyor. Yumurta fiyatları durmaksızın artıyor…

Mazot , yem, ambalaj, ilaç ve enerji zamları yumurta fiyatlarına yansıdı.

Markete giren vatandaşlar karşılaştıkları fiyatlarla adeta şoka giriyor. Bazı zincir marketlerde organik yumurta adı altında satılan 10’lu yumurtanın fiyatı 45,45 TL’ye kadar yükselmiş vaziyette.

En uygun fiyatlı satılan yumurta fiyatları ise 30’lu paket halinde 60 TL’yi geçiyor. Markası ve kalitesine göre değişiklik gösteren fiyatlar üreticiyi de tüketiciyi de zorluyor.

Yumurta üreticisi , zamların sadece kendilerinden kaynaklanmadığını artan maliyetle karşısında ya üretimden çekileceklerini ya da bunu tüketiciye yansıtmak zorunda kalacaklarını belirtiyor. Aracılar da yumurta fiyatlarının artmasındaki bir diğer etken.

Yumurta fiyatlarındaki artışın durması için girdi maliyetlerindeki artışın azalması gerekiyor. Aksi halde tanesi 2 TL’ye kadar yükselen yumurtanın fiyatı daha da artabilir.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yumurta fiyatları konusundaki düşüncelerinizi sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.