YSK PERSONEL ALIMI YAPACAKYSK PERSONEL ALIMI YAPACAK

YSK Başkanlığı Bilişim Personeli alımı yapıyor. Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere toplam 12 Bilişim Personeli alıyor.

YSK BAŞKANLIĞI BİLİŞİM PERSONELİ ALIM BAŞVURULARINDA SONA GELİNİYOR!

Bugün başvuru tarihi son günü olan Bilişim Personeli pozisyonu için başvuracak adayların acele etmesi gerekiyor. YSK Başkanlığı Bilişim Personeli Alım başvuruları 06 Ekim 2022 23:59‘da sona erecek.

EN GÜNCEL PERSONEL ALIM HABERLERİNİ ANINDA ÖĞRENMEK İÇİN ÜCRETSİZ KATIL!

YKS BAŞKANLIĞI BİLİŞİM PERSONELİ POZİSYONLARI

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Java Yazılım Uzmanı Takım Lideri, PostgreSQL Veritabanı Takım Lideri, Sistem Uzmanı Takım Lideri, Kıdemli Java Yazılım Uzmanı, Kıdemli Bilgi Güvenliği ve Ağ Uzmanı, Java Yazılım Uzmanı, PostgreSQL Veritabanı Uzmanı, Ağ Uzmanı ve Sistem Uzmanı pozisyonlarına alım yapacak.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

 • Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden yapacaktır. Şahsen, posta ve diğer yollarla yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
 • Adayların kimlik, askerlik, mezuniyet gibi bilgileri e-Devlet üzerinden temin edilecek olup, beyan ettiği bilgilerde hata olması durumunda başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli düzeltme/güncelleme yaptırmaları gerektirmektedir.
 • Başvuru işlemleri devam ederken eksik ve hata olmadan yapılması, belirtilen şartlara rağmen başvurular uygun olarak yapılmadığı taktirde, sorumluluk adayların kendilerine aittir. Bu durumda herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

BİLİŞİM PERSONELİ ALIMINA BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

 • Fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki Yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
 • Üst madde de belirtilen bölümlerin dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul görmüş yurt dışındaki Yükseköğretim kurumlarından mezun olmak( bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanını 2 katı için başvuru yapabilirler.)
 • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
 • Askerlik ile ilişiği bulanmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise hizmetini yapmış veya yedek subay sınıfına geçirilmiş olmak,
 • Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, takım çalışmasına yatkın olma ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) önem vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak.

YSK PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURACAK ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

 • Fotoğraflı ve detaylı pdf formatında hazırlanmış özgeçmiş,
 • Mezuniyet belgesi,
 • Yabancı Dil Puanına dair belge (Son başvuru tarihi itibariyle geçerliliği bulunan İngilizce dilinde YDS/e-YDS puanı e-Devlet üzerinden ÖSYM’den otomatik gelmektedir),
 • Mesleki tecrübesini gösteren belgeler(özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmek dökümü, Kamu kurumlarında çalışılan süreler için kurumdan alınacak belge),
 • (Mesleki çalışma sürelerei gösteren belgeleri imzalaayn kişilerin erişilebilir telefon, e-posta ve adres bilgileri ile pozisyon bilgilerinin de aynı belge içerisinde ayrıca yer alması gerekmektedir. Başvuru değerlendirme komisyonu eğer isterse, verilen bilgi ve belgelerin doğruluğunu teyit etmek için gerçek ve/veya tüzel kişilerle iletişim sağlayacaktır),
 • Mesleki tecrübe şartını gösteren belgeler,
 • En az 2(iki) programlama dilini bildiğini gösteren belgeler,
 • Sertifikalar.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi YSK’nın resmi internet sitesinde (https://www.ysk.gov.tr) ilan edilecektir. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır. Adaylar sürece ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden de takip edebileceklerdir.

Başvuru genel şartlarına ek olarak başvuru yapılacak pozisyonlar için istenen özel şartlar ve daha fazla detay için (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) sitesini ziyaret edebilirsiniz.