YouTube premium abonelik zamYouTube premium abonelik zam

Youtube Premium abonelik fiyatlarına zam geldi. 

Youtube içeriklerini reklamsız izleme, Youtube Music kullanımı gibi çok sayıda özelliği kullanıcısına sunan Youtube’un Türkiye’deki Premium servisi aboneliklerine zam kararı alındı.

Youtube Premium Abonelik Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Abonelere gönderilen mailde Standart planın 16,99 TL’de 29 ,99 TL tutarına yükseltildiği belirtilirken, aile planının 25,99 TL’den 59,99 TL’ye çıkarıldığı belirtiliyor.

Yapılan zam oranı YouTube Premium abonelik standart planda yüzde 76, aile planında yüzde 125 civarında.

Netflix fiyatları güncelleniyor! Dünyanın en popüler ve kaliteli dijital yayın yapan platformlarından biri olan Netflix, fiyatlarda güncellemeye gitti. 2016 yılından beri Türkiye’de dijital dizi ve film yayın hizmeti veren Netflix, Türkiye dahil 190’dan fazla ülkede yayıncılık yapıyor. 167 milyondan fazla ücretli üyeye sahip ve 2022 yılının son aylarındafiyatlarını güncelleyeceğini açıkladı.

NETFLİX ÜCRETLERİNE DE ZAM GELİYOR

Reklam içerikli yayınlar yapmaya hazırlanan Netflix, uygulama ücretlerini 3 paket halinde hazırlıyor. Temel, orta ve Premium şeklinde üyelik paketi hazırlayan söz konusu uygulama, hangi ülkelerde yeni ücretli abonelik paketlerine geçeceğini açıkladı.

Reklamlı Temel Paket: 6,99$
Reklamsız Orta Paket: 9,99$
HD Premium Paket: 19,99$

Bu reklamlı üyelik paketleri ilk olarak Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Güney Kore, Meksika, İspanya, İngiltere ve ABD‘de hizmete giriyor. Türkiye şimdilik bu açıklanan ülkeler arasında yer almıyor. Netflix gelen geri dönüşlere göre diğer ülkelere de reklamlı paket hizmetini sunacaktır.