WHATSAPPWHATSAPP

WhatsApp’tan ekran görüntüsü almak tarih oluyor! Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, geçtiğimiz Ağustos ayında çevrim içi olma durumunu gizleyen ve ekran görüntüsü almayı engelleyen projeler üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Projeler yavaş yavaş uygulamalar üzerinde aktif olmaya başladı.

TEKNOLOJİ HABERLERİNDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE ÜCRETSİZ KATIL.

whatsapp ekran görüntüsü

1 Kasım itibari ile WhatsApp 2.22.22.3 sürümü güncellemelerinden sonra, anlık atılan fotoğrafların ekran görüntülerinin alınması engellendi. Artık bir kez görüntüle seçeneği ile gönderilen fotoğraf ve videoların ekran görüntüsü alınamayacak. Bu uygulamanın hem Android hem de İOS kullanıcıları için geçerli olduğu belirtildi. WhatsApp web kullanıcıları da bu engelden nasibini aldı.

Mark Zuckerberg, bu tarz uygulamaların kullanıcıları güvende olduğunu hissettirmek ve onların hassas verilerini kötü niyetli insanlardan korumak için yapıldığını söyledi.

İlerleyen günlerde WhatsApp yeni sürümü ile ilgili kullanıcılar tarafından nasıl bir tepkiyle karşılaşılacağı merak konusu oldu. Sosyal medya uygulamaları ile ilgili yeni güncellemeler ve özellikler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL