Whatsapp Uyarılar Art Arda GeldiWhatsapp Uyarılar Art Arda Geldi

YoWhatsApp ile ilgili uyarılar geldi. Dünyanın en popüler uygulaması olan ve arama, görüntülü arama ille mesajlaşma gibi imkanlar veren uygulama WhatsApp, son haftalarda sürekli güvenlik açıklarıyla gündeme geldi.
Siber güvenlik araştırmacıları WhatsApp ile ilgili uyarıları art arda yaptı. Araştırmacılar sanal alem üzerinde YoWhatsApp adlı kötü amaçlı bir sürümün ortaya çıktığını duyurdu. Kötü sürümün yazılımcılarının hedefinde Türkiye’deki WhatsApp kullanıcıları da yer alıyor.

GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİNDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL!

Snaptube Uygulaması Üzerinden YoWhatsApp Reklamı!

YowhatsApp

YoWhatsApp uygulamasının Snaptube üzerinden reklamları yapılıyor. Bu nedenle insanlar üzerinde güven oluşturuyor. WhatsApp uygulamasının seveni olduğu kadar sevmeyeni var. Ara yüzü sevmeyen WhatsApp kullanıcıları farklı modlar indirip kullanmayı tercih ediyor. Fakat bu modların çoğu güvenli olmuyor.
Siber güvenlik araştırmacıları göre YoWhatsApp adlı kötü yazılım, resmi uygulamada yer almayan ve kullanıcılara yönelik farklı özellikler sunduğunu belirtti. Bunlar arasında ücretli abonelik başlatma ve diğer Truva atlarını indirebilme özellikler yer alıyor. Fakat bu özellikler uygulamayı indirenin hesap erişim anahtarlarını çalıyor. Siber suçlular daha fazla kullanıcı hacklemek için farklı yöntemler denemeyi sürdürüyor.
Dünyanın farklı noktalarındaki WhatsApp kullanıcıları da bu tehlikeden etkilendi. Etkilenen bölgeler %27’si Orta Doğu, Afrika ve Türkiye olarak belirtildi. Tespit sonuçlarına göre %9’u Türkiye’de bulunmakta.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL