indirimli biletindirimli bilet

Türk Hava Yolları (THY) ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasındaki gaziler ile şehit ya da gazi yakınları için indirimli bilet uygulamasına başlandı.

Yeni gündem haberleri, personel alımları, ekonomi haberleri ve indirim haberlerini kaçırmamak için TIKLA VE İNDİR.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, yeni uygulamaya dair yaptığı açıklamada, “Gazi ile Gazi ve Şehit yakınları indirimli biletlerini artık MOBİL uygulamamızdan alabilirler. Sizlere minnettarız.” ifadelerini kullandı.

Bakan Derya Yanık, yeni uygulamayla ilgili protokol imzalanması esnasında yaptığı açıklamada, “Protokolle elektronik ortamda veri ve bilgi paylaşımı sağlayacağız. Böylece THY ile yolculuklarında indirimden yararlanacak şehit yakını, gazi, gazi yakını ve engelli vatandaşlarımızın T.C. kimlik numarasıyla anlık sorgulama yapması mümkün olacak. Sistem hayata geçtiğinde, bilet alım işlemlerinde, bilgiler internet ortamına girilir girilmez indirim hak sahibi vatandaşlarımıza online olarak uygulanacak.” ifadelerini kullanmıştı. Bakan Yanık ayrıca, “Her kesimden insanın sorunlarının çözülmesi, en iyi imkanların sunulması için hassasiyetle çalışmaya devam ediyoruz. 20 yıldır bunu hak temelli, fırsat eşitliğini ve bağımsız yaşamı önceleyen bir bakış açısıyla çalışarak yapıyoruz. Sorunları yok sayarak değil birer birer çözerek yapıyoruz.” demişti.