Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) 44 işçi Alımı Yapacak. İlgili alım duyurusuna göre, Türkiye Taş Kömürü Kurumuna (TTK) kuvvetli akım tesisatçısı, kaynakçı, mekanizasyon-pres işçisi, numuneci-maden ocağı, motor imalat bakım ve onarım işçisi, mekaniker(kompresör), vinç operatörü pozisyonları için kura ile sürekli işçi alımı yapılacak.

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) 44 işçi Alımı Yapacak.

İlgili alım duyurusuna göre, Türkiye Taş Kömürü Kurumuna (TTK) kuvvetli akım tesisatçısı, kaynakçı, mekanizasyon-pres işçisi, numuneci-maden ocağı, motor imalat bakım ve onarım işçisi, mekaniker(kompresör), vinç operatörü pozisyonları için kura ile sürekli işçi alımı yapılacak.

Resmi duyuruda, “2023 yılı Genel Yatırım ve Finansman Programı çerçevesinde, Kurumumuzun yerüstü işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde çalıştırılmak üzere aşağıda belirtilen meslek ve eğitim durumlarına ve “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre, Zonguldak İş Kurumu aracılığı ile toplam 44 nitelikli eleman alımı yapılacaktır. Talebimize istinaden Zonguldak İş Kurumunca 16.04.2024 – 22.04.2024 tarihleri arasında 5 günlük ilana çıkılacak olup, ilan bitimi sonucunda başvuran adaylar arasından işe alınacak işçileri tespit etmek amacıyla elektronik kura çekimi yapılacaktır.” ifadeleri yer aldı.

TTK İşçi Alımı Şartları

Başvuracak adayların;

  • T.C. Vatandaşı Olmak
  • Başvuru tarihinin son günü itibariyle 18 yaşını tamamlamış,
  • Başvuru tarihinin ilk günü itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak
  • Zonguldak ilinde ikamet ediyor olmak
  • Tabloda belirtilen öğrenim şartlarına haiz olmak.

TTK İşçi Alımı Kontenjanları

ttk işçi alımı

Başvuru Tarihleri ve Yeri

TKK işçi alımı başvuruları Zonguldak İş Kurumunca 16 Nisan-22 Nisan 2024 tarihleri arasında yapılacak. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak için TIKLA ÜCRETSİZ İNDİR.

Kaynak gösterilmeden kopyalanan haberler için uyarı yapılmadan yasal süreç başlatılacaktır.

KARİYERBANKASİ.NET