TOKİ SOSYALTOKİ SOSYAL

TOKİ Sosyal Konut Projesi için kolları sıvadı. Şehir şehir gezilerek proje vatandaşlara anlatılacak.

Sosyal konut projesine dair merak edilen soruların yanıtlandırılması için TOKİ , bilgilendirme tırı ile Ankara’dan başlayarak 17 ilde vatandaşları yeni sosyal konut projesi hakkında bilgilendirecek. Projeden yararlanmak isteyen vatandaşlar hem proje hakkında yetkililerden bilgi alacak, hem de sanal gözlükle sosyal konut projesiyle yapılacak konutları gezebilecek.

TOKİ’nin Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi için çalışmaları sürüyor. Milyonlarca vatandaşı ev sahibi, arsa sahibi ve işyeri sahibi yapmayı hedefleyen projeye ilişkin detaylar geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştı.

TOKİ, vatandaşların kafasında soru işareti kalmaması adına bilgilendirme tırı ile şehir şehir gezerek hem proje hakkında vatandaşları bilgilendirecek hem de vatandaşlara sunulan sanal gözlük imkanıyla onların tasarlanacak evleri sanal dünyada ziyaret etmelerini sağlayacak.

TOKİ Sosyal Konut Projesi Bilgilendirme Tırı Göreve 14 Ekim’de Başladı

TOKİ’nin sosyal konut projesine ilişkin bilgilendirme tırı 14 Ekim 2022 tarihi itibariyle ilk olarak Ankara Kızılay’da görevine başladı. TOKİ sosyal konut projesi bilgilendirme tırı Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli ve Muğla gibi 17 şehirde kent meydanlarında görevini 12 Kasım’a kadar yerine getirecek.

TOKİ tırında 2+1 evler artırılmış gerçeklik gözlükleriyle evlerin içini en ufak detaya kadar görebilecekler.

250 bin konut, 1 milyon arsa ve 10 bin işyerini kapsayan projenin ilk adımı için vatandaşların merak ettiği tüm detaylar vatandaşlara anlatılacak.

TOKİ bilgilendirme tırı ve TOKİ Sosyal Konut Projesi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?