175 MEMUR ALIMI175 MEMUR ALIMI

Ticaret Bakanlığı 175 memur alımı için geçtiğimiz günlerde başlayan başvuru işlemlerinde son günlere girildi. 175 denetmen yardımcısı alımı için gerçekleştirilecek sınava başvurular 2 Kasım 2022 tarihine kadar sürecek.

İlgili alıma başvuru işlemleri Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden e-Devlet şifreleriyle online yapılıyor. Posta yoluyla ya da şahsen başvurular kabul edilmiyor.

Başvuru yapmak isteyen adayların KPSS şartı ve diğer şartları da yerine getirmesi gerekli.

POLİS, BEKÇİ, MEMUR, SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI VE İŞ HABERLERİNDEN ANINDA HABERAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL.

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre söz konusu sınava başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak şartlar ise şu şekilde sıralandı:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak,
b) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),

c) Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme veya mühendislik fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.),
ç) Sağlık durumu açısından her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak,
d) Başvuru tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak.
e) Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylardan 80 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır. Sınav ücreti yazılı sınavı gerçekleştirecek üniversite tarafından tahsil edilecek olup ücretin yatırılacağı banka ve hesap numarasına ilişkin hususlar Bakanlığımız web sayfasından ve söz konusu üniversite tarafından ayrıca ilan edilecektir. (Başvuru sırasında herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.)