Ticaret Bakanlığı personel alımı duyurusu yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı SBB'de yayımlanan duyuruya göre, Ticaret Bakanlığına 15 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı aktarılırken, başvuruların 16 Haziran'da başlayacağı kaydedildi. Başvuru yapacak adayların belirtilen genel ve özel şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.Ticaret Bakanlığı personel alımı duyurusu yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı SBB'de yayımlanan duyuruya göre, Ticaret Bakanlığına 15 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı aktarılırken, başvuruların 16 Haziran'da başlayacağı kaydedildi. Başvuru yapacak adayların belirtilen genel ve özel şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.

Ticaret Bakanlığı personel alımı duyurusu yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı SBB’de yayımlanan duyuruya göre, Ticaret Bakanlığına 15 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı aktarılırken, başvuruların 16 Haziran’da başlayacağı kaydedildi. Başvuru yapacak adayların belirtilen genel ve özel şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.

YENİ İŞÇİ, MEMUR VE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARINI TAKİP İÇİN TIKLA ÜCRETSİZ İNDİR.

TİCARET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

A. GENEL ŞARTLAR (NİTELİKLER)

a)  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b)  Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2,3,4 katı pozisyonları için başvuru yapabilir.)

c)  (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler.)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; A.GENEL ŞARTLAR (NİTELİKLER) başlığı (b) ve (c) bentlerinde belirtilen bölümlerinden mezun olduktan sonra bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

e)  Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

f)  Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, takım çalışmasına yatkın olma ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) önem vererek belgelemeyeteneklerine sahip olmak.

BAŞVURU YERİ

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuruları 16 Haziran-26 Haziran 2023 tarihleri arasında (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirecektir.Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Özel şartlar ve diğer tüm detaylar için aşağıdaki kılavuzu inceleyebilirsin.

KARİYERBANKASİ.NET