SGK PERSONEL ALIMISGK PERSONEL ALIMI

SGK sözleşmeli bilişim uzmanı başvuruları devam ediyor. 10 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruda SGK‘nın 10 sözleşmeli personel alımı yapılacağı kaydedilmişti. Bilişim uzmanı alımı için başvurular 10 Kasım‘da başlamış olup, hala devam etmektedir. İşlemler 25 Kasım 2022 tarihinde sona erecek. Başvurular e-Devlet Kariyer Kapısı üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvuracak adayların belirtilen başvuru şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.

En az lise mezunu, KPSS ve KPSS şartsız memur ve sözleşmeli personel alımlarından anında haberdar olmak için Kariyer Bankası mobil uygulaması TIKLA ve ÜCRETSİZ İNDİR. Memur alımları cebine gelsin!

SGK SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM UZMANI ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak.
2. Mühendislik fakülteleri veya fen edebiyat fakültelerinin 4 yıllık istatistik, matematik veya fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve yükseköğretimi sırasında bilgisayar alanında aldığı derslerde öğrendiği programlama dillerine ilişkin belge veya üniversitelerin ya da Milli Eğitim Bakanlığının onaylı bilgisayar kurslarını bitirdiğine ilişkin sertifika sahibi olmak.
3. Son başvuru tarihi itibarıyla YDS/e-YDS’den asgari (E) düzeyinde puan almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili
ÖSYM’nin 06.04.2021 tarihli “Uluslararası Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri Dökümanı” esas alınacaktır.) ya da dil yeterliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak veya yurtiçi/yurtdışında İngilizce dilinde öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olmak (Bu şekilde başvuranların puanlama kriterleri ve ücret kriterlerinin değerlendirilmesinde İngilizce dil düzeyi “E” olarak kabul edilecektir) veya YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (E) düzeyine eşdeğer Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yönetim Kurulu tarafından belirlenen puanları almış olmak.
4. Mesleki iş tecrübenin belirlenmesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK’ye tabi sözleşmeli statüde ya da 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4/a maddesi hükümlerine tabi özel sektörde (mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, yazılım uzmanı, süreç analiz uzmanı, yazılım veya bilişim proje yöneticisi vb.) bilişim personeli olarak prim ödemek suretiyle geçtiği belgelenen hizmet süreleri esas alınacaktır.
5. Başvuru yapılan sözleşmeli bilişim uzmanı pozisyonu için istenilen niteliklere ilişkin çalışmalarını belgelemek.
6. Söz konusu çalışmaların yükseköğrenim mezuniyet tarihinden sonra ve ilanın son başvuru tarihinden önce prim ödemek suretiyle geçmiş olması ile çalışma pozisyonunun ve sürelerinin çalıştıkları kurumlardan alacakları onaylı belgelerle belgelenmesi.
7. Yükseköğrenimi sırasında bilgisayar programcılığı alanında ders aldığına ilişkin okuldan onaylı belge/transkript ve/veya ders açılım belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı programcılık sertifikası ile programlama dillerine ilişkin eğitim aldığını belgelemek. Adayların başvuru dilekçeleri ekinde ibraz ettikleri transkriptten, programlama dili eğitimini aldığı açıkça belirlenenlerin ayrıca ders açılım belgesi ibraz etmelerine gerek yoktur. Programlama dili eğitimini aldığı açıkça belli olmayanların ise okuldan onaylı ders açılım belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir.

ÖZEL ŞARTLAR VE DİĞER DETAYLAR DİKKATLE İNCELENMELİ

SGK sözleşmeli bilişim uzmanı başvuru işlemleri 25 Kasım 2022 tarihinde sona erecek. Adayların başvuru özel şartları ve diğer detayları dikkatle incelemesi gerekmektedir. Sözleşmeli bilişim uzmanı alımı detayları https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2022/11/20221110-4-12.pdf adresinde yer alıyor.

KARİYERBANKASİ.NET-İSTANBUL