uzman erbaş alımı başvurularıuzman erbaş alımı başvuruları

Uzman erbaş alımı başvuruları başladı.

Uzman erbaş alımı başvuruları başladı.İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı’na 3 farklı branşta toplam 150 uzman erbaş alınıyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, uzman erbaş alımı için başvuruların 10 Ekim’de başlayacağı açıklanmıştır. İlgili alım için adaylar başvurularını 20 Ekim’e kadar e-Devlet şifreleriyle yapabiliyor.

Başvurular , https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu adresinden gerçekleştiriliyor.

YENİ JANDARMA PERSONELİ, POLİS, BEKÇİ, UZMAN, ASTSUBAY, SUBAY ALIMI DUYULARI İÇİN TIKLA VE KATIL.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için başvuru yapmak isteyen adayların en az lise mezunu olması gerekiyor. Adayların ayrıca 27 yaşını bitirmemiş, askerliğini yapmış ya da yapıyor olması, terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekli.

Adaylarda aranacak diğer şartlar ise şu şekilde:

1.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
2. En az lise mezunu olmak.

3.2022 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 2022 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

5.Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

6. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (10 Ekim 2017 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

7. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

8. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

9. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “Uzman Erbaş Olur” (Komando sağlık yeteneklerini karşılayan) kararlı sağlık raporu almak.

10.Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

11.Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

Branş dağılımı ve diğer ayrıntılar için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret et.