uzman erbaş alımı başvuru sonuçlarıuzman erbaş alımı başvuru sonuçları

Uzman erbaş alımı başvuru sonuçları için bekleyiş başladı.

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için başvurular dün başladı. Başvuru işlemleri 20 Ekim’e kadar sürecek. Peki Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için başvuru sonuçları hangi tarihte açıklanacak ? Detaylar ve daha fazlası kariyerbankasi.net adresinde…

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunlarından 150 uzman erbaş alıyor.

BEKÇİ, POLİS, UZMAN ÇAVUŞ, SÖZLEŞMELİ ER ALIMLARI İÇİN TIKLA TAKİP ET. 

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIYOR?

Başvurular e-Devlet üzerinden 20 Ekim’e kadar yapılacak. Başvurular https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu sayfasından yapılıyor.

3 farklı branşta gerçekleşecek alımlara başvuru yapmak isteyen adayların askerlik şartı, yaş şartı, terhisin üzerinden geçen süre gibi şartları dikkatle incelemesi gerekli. 

Adaylar, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru kılavuzuna komutanlığın resmi sayfasından kolaylıkla erişebiliyor.

UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIYOR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 150 uzman erbaş alımı için başvuru sonuçları 3 Kasım 2022 tarihinden sonra açıklanacak.  Konuya dair yapılan resmi bilgilendirmede şu ifadeler görüldü: 

Başvuru sonuçları, yazılı sınav ile ikinci seçim aşamalarına girecek adayların listesi ve adayların bu sınavlara gelirken yanlarında getirecekleri belgeler www.sg.gov.tr internet adresinden 02 Kasım 2022 tarihinden sonra ilan edilecektir. Başvuru sonuçlarının daha önce açıklanması durumunda adaylara sisteme girmiş oldukları cep telefonu numaraları üzerinden kısa mesaj gönderilecektir. Bu nedenle adayların e-devlet sisteminde kayıtlı cep telefonu numaralarını kontrol etmeleri önem arz etmektedir. Sınav tarihleri ve sınav yeri adresleri başvuru sonuçları ile adaylara bilahare ilan edilecektir. Sınavlara giremeyen adaylar için yedek gün planlaması yapılmayacaktır.

Ayrıntılı bilgiye www.sg.gov.tr adresinden erişebilirsin.