Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Kura Çekimi Canlı Yayını.Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımına başvuru yapan adayların heyecanlı bekleyişi sona erdi. Mülakatsız 8 bin işçi alımı için noter huruzunda kura çekimi başladı. Aşağıdaki youtube videosundan kura çekimini canlı olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Kura Çekimi Canlı Yayını.

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımına başvuru yapan adayların heyecanlı bekleyişi sona erdi. Mülakatsız 8 bin işçi alımı için noter huruzunda kura çekimi başladı. Aşağıdaki youtube videosundan kura çekimini canlı olarak takip edebilirsiniz.

8 Bin İşçi Alımı Kura Çekimi Canlı Yayın İzle

8 Bin İşçi Alımı Kontenjan Dağılımı

ÜnvanKontenjan
Temizlik Görevlisi3550
Güvenlik Görevlisi3250
Klinik Destek Elemanı600
Elektrikçi (Genel)144
Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı143
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı127
Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı84
İnşaat Boyacısı / Boyacı64
Marangoz32
Oto Bakım Onarımcısı / Otomotiv Mekanikçisi2
Oto Elektrikçi2
Otomotiv Kaportacısı2

3 Nisan 2024 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 10:30’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır.

4 Nisan 2024 (Perşembe) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:30’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

8 Bin işçi Alımı Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kura sonuçları aynı gün saat 20:00’den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr  internet adresinden ilan edilecektir. Sonuçlar açıklandığında bildirimle haberdar olmak için tıkla ücretsiz indir.

KARİYERBANKASİ.NET