İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı’nın 29. dönem POMEM duyurusu için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmak isteyen adayların bekleyişi sürüyor.

Her yıl yayınlanan POMEM duyuruları için bu sene de beklentiler var. Daha önceki yıllarda yaş ve diğer şartların esnetilmesi beklentileri vardı. Bu yıl da adayların benzer beklentiler içerisinde olduğu görülüyor.

Polis, Bekçi, Memur ve İşçi alımları, gündemdeki son dakika gelişmeleri, ekonomi dünyasından son haberler ve çok daha fazlasını kolaylıkla takip etmek , kadın-erkek diğer adaylarla fikir alışverişinde bulunmak için TIKLA VE KATIL.

POMEM başvuruları , Polis Akademisi Başkanlığı‘nın resmi sayfasından yapılıyor. Adaylar, www.pa.edu.tr adresinden işlemlerini yapabiliyorlar.

Başvuru sürecine dair yeni duyurular 2022 Aralık ayında bekleniyor. Polis Akademisi Başkanlığı’nın ilgili ilanları yayınlama alışkanlıklarına bakıldığında yeni dönem duyuruları yılın son çeyreğinde yayınlanıyor.

28. Dönem POMEM’de Kontenjan

28. Dönem POMEM’de ön lisans ve lisans mezunları için 8 bin kontenjan ayrılmış, daha sonra bu kontenjan artırılmıştı.

Polis Akademisi Başkanlığı’nın 5 Ocak 2022 tarihli duyurusunda kontenjanın 10 bin olarak belirlendiği vurgulanmıştır.

10 bin kontenjan da 8 bin lisans, 2 bin ön lisans kontenjanı vardı. Bunlardan 2 bin kontenjan kadınlara, 8 bini erkeklere ayrılmıştı.

29. DÖNEM POMEM’DE 8 BİN VE ÜZERİ KONTENJAN BEKLENİYOR

Emeklilik vb. durumları göze alındığında EGM’nin ihtiyaçları doğrultusunda bu yıl da en az 8 bin polis alımı bekleniyor.

Şanlı polis üniformasını sırtına geçirmek isteyen binlerce genç Polis Akademisi Başkanlığı’nın www.pa.edu.tr adresli sitesinden yapılacak duyuruyu bekliyor.

Sizler ne düşünüyorsunuz?

POMEM’de yaş,fiziki yeterlilik testi vb. konulardaki düşünceleriniz neler?

Sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

UZMAN ERBAŞ ALIMI DUYURUSU

Bu arada İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığına “uzman erbaş alımı” yapılacağı duyuruldu.

Duyuruda başvuruların 10 Ekim’de başlayıp, 20 Ekim’de sona ereceği belirtiliyor.

Uzman erbaş alımı için başvurular e-Devlet şifreleriyle yapılıyor.

Ayrıntılı bilgilendirmeye Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın resmi sayfasından erişim sağlanabiliyor.