polis akademisipolis akademisi

Polis Akademisinden askerlik vazifesini yapan polis adayları için son dakika duyurusu.

2022 PMYO sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte askerlik görevini yapan adayların durumuna ilişkin de bilgilendirme yapıldı. 

Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi sayfasından yapılan açıklamada intibak eğitimleri hatırlatılarak, en geç 18 Ekim’e kadar Polis Akademisi Başkanlığı’na ilgili dilekçe gönderiminin yapılması gerektiği kaydedildi.

Polis Akademisi Başkanlığı açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Başkanlığımıza, zorunlu askerlik hizmetini yapmakta iken Polis Eğitim ve Öğretim kurumunun sınavlarını kazanan adayların Asker Alma Kanununa göre geçici terhis işlemlerinin yapılmasının mümkün olmadığı bildirilmiştir.

Bu kapsamda, 2022 Yılı PMYO Giriş Sınavını asıl olarak kazanan adaylardan, intibak eğitiminin başlayacağı 17.10.2022 itibariyle zorunlu askerlik hizmetine devam edecek olan adayların ekteki dilekçeyi eksiksiz şekilde doldurarak 18.10.2022 tarihine kadar askerlik yaptığı birimden Polis Akademisi Başkanlığımıza üst yazı aracılığıyla göndermeleri gerekmektedir. 

Dilekçeyi gönderen adayların PMYO Müdürlüklerine planlamaları terhislerine müteakip yapılacaktır. Belirtilen tarihler arasında dilekçe göndermeyen adaylar, adaylık haklarından feragat etmiş sayılacaktır. 

Adayların bundan sonraki gelişmeleri www.pa.edu.tr adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

Polis adayları, resmi duyuruya ve tüm gelişmelere Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi sayfasından erişebilir.

Yeni polis, askeri personel, memur, özel sektör kariyer haberleri için TIKLA VE KATIL.