6 KASIM KPSS ORTAÖĞRETİM6 KASIM KPSS ORTAÖĞRETİM

6 Kasım 2022 tarihinde ÖSYM tarafından uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS Ortaöğretim) için sınav sonuç tarihleri belli oldu. 1 Eylül 2022 ile 13 Eylül tarihleri arasında başvuruları alınan, 21 Eylül’de geç başvurusu gerçekleşen KPSS Ortaöğretim 6 Kasım 2022 saat 10.15’te uygulanmıştı.

KPSS ORTAÖĞRETİM ÇOK MU ZORDU?

Sınavın ardından binlerce aday özellikle Türkçe ve Matematik sorularının ne kadar zor olduğunu paylaşmış, sosyal medyada sınavla ilgili tartışmalar yaşanmıştı. Bazı adaylar KPSS Ortaöğretim için “Sınav çok zordu” derken, bazı adaylar, “Sınav bugüne kadar girdiğim en basit sınavdı” şeklinde yorumlar yapmıştı. Yine ilgili sınava ait sorular ve cevaplar ÖSYM tarafından aynı gün içerisinde yayımlanmıştı. Sınav sonuç tarihleri de açıklandı.

2022 KPSS ORTAÖĞRETİM SONUÇ TARİHİ AÇIKLANDI

ÖSYM sınav takvimine göre, 6 Kasım 2022 tarihinde uygulanan KPSS Ortaöğretim için sınav sonuçları 1 Aralık 2022 tarihinde açıklanıyor. Adaylar, sınav sonuçlarına, ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresinden erişim sağlayabilecek. Sınav sonuçları açıklandığı anda siz değerli ziyaretçilerimizi mobil uygulamamız aracılığıyla bilgilendireceğiz. Kariyer Bankası mobil uygulamasını Google Play üzerinden ücretsiz indirmeyi unutma. TIKLA ve İNDİR.

KPSS ORTAÖĞRETİME KİMLER BAŞVURU YAPTI?

KPSS ortaöğretime kimlerin başvuru yapabildiğine dair ÖSYM tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadeler yer alıyor:
Sınava, ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ortaöğretim düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabileceklerdir. Başvuru koşullarından herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, sınava alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

kpss sonuçlar