kpss son dakikakpss son dakika

Soru skandalı nedeniyle iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Savcılık KPSS için yeni soruşturma talep etti.

31 Temmuz‘da yapılan ve bazı soruların bir yayınevinde yayımlandığı iddiasıyla iptal edilen KPSS için bazı kurumlar tarafından soruşturmalar yürütülüyordu. Bu kurumlardan birisi de Yükseköğretim Kurumu idi. Geçtiğimiz hafta rapor savcılığa sunulmuştu.

Rapora göre; Savcılık bazı kamu personeli için soruşturma istedi. Bunlardan bazıları için soruşturma izni verilmediği kaydediliyor. Soruşturma talep edilen kişiler arasında ilgili sınav dönemindeki ÖSYM başkanı Halis Aygün de vardı.

ÖSYM Başkanlığı , soruların yayınevinde yer almasıyla ilgili yaptığı açıklamada soruların incelendiğini ve iddiaların doğru olmadığını açıklamıştı. Devlet Denetleme Kurumu ve Ankara Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatmıştı.

Gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Yeni haberleri takip için youtube kanalımıza abone olmayı unutma. Tıkla ve Abone ol.

İptal edilen KPSS ile ilgili yorumlarınızı sayfanın altındaki yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.