islam memişislam memiş

Finans analisti İslam Memiş, döviz ve altın fiyatlarına ilişkin son dakika açıklamalarında bulundu. Memiş, bu hafta açıklanacak enflasyon verileri ve FED faiz kararının dövizin seyri açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çekerken, haftaya dolar, euro ve altın fiyatlarının yatay seyirde başladığını hatırlattı. Çarşamba akşamına kadar da bu sakin seyrin devam edebileceğini söyleyen İslam Memiş, borsanın da pozitif seyrini sürdürmesinin beklendiğini söyledi.

İSLAM MEMİŞ: ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR SAKİN BİR SEYİRDE FİYATLAMA OLABİLİR

Yeni haftaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Memiş, a haber canlı yayınında şu ifadeleri kullandı:

Yeni haftada içeride enflasyon verileri var burayı takip ediyoruz, dışarıda Amerikan Merkez Bankası (FED) faiz kararı var. Her ikisi de döviz kuru üzerinde önemli bir etkiye sahip. Çarşamba günü saat 21.00’de FED’in faiz kararı var dolar fiyatlarının uluslararası seyri açısından oldukça önemli.

Dolar haftaya yatay seyirde başladı. Dolar kurunda 18,59, 18,80 bandını takip etmeye devam ediyoruz. Altın fiyatlarında da yatay seyir görüyoruz.

Yatay, sakin bir açılış var. Çarşamba gününe kadar sakin bir seyirde fiyatlama olabilir. Perşembe gününden itibaren durum daha netleşmiş olacak. Altın fiyatları, dolar kuru bunları bekliyor. Şirketlerin bilanço verileri açılacak bu hafta. Borsa tarafında da pozitif bir seyir beklemeye devam ediyoruz. Genel itibariyle bakarsak sakin bir haftaya başladık diyebiliriz.

DOLAR , EURO VE ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

31 Ekim Dolar, Euro ve altın fiyatları güne nasıl başladı? , İşte serbest piyasada döviz açılış fiyatları…

31 EKİM DOLAR, EURO VE ALTIN FİYATLARI

İstanbul serbest piyasada dolar 18,6140 Türk lirasından, EURO 18,5140 liradan satılıyor. Altın ise güne yatay seyirde başladı. Gram altın an itibariyle 982,55 TL’den işlem görüyor.