engelli personel alımıengelli personel alımı

İŞKUR üzerinden engelli personel alımı duyuruları art arda geldi. Kamu ve özel sektöre yeni engelli personeli alımları için süreç başladı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden özel sektör ve kamuya yeni engelli personel alımları yapılacak. Engelli büro memuru, beden işçisi, temizlik görevlisi, satış sonrası hizmet görevlisi, çağrı merkezi müşteri temsilcisi, bulaşıkçı, konfeksiyon işçisi, teknik ressam, finans uzmanı , garson gibi unvanlarda alım yapılacağı belirtiliyor.

Kamu ve özel sektör iş haberlerini kaçırmamak, yeni engelli personel alımları ve diğer iş haberlerini takip için Türkiye’nin en sevilen uygulamaları arasına giren Kariyer Bankası mobil uygulamasını Google Play üzerinden ücretsiz indirebilirsin. Yakında diğer platformlar için de hazır olacak. Şimdi indirmek için TIKLA.

İŞKUR üzerinden yayımlanan 2666 personel alımı duyurusuna başvurular yine İŞKUR resmi sayfasından yapılabiliyor.

ENGELLİ PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURULAR İŞKUR RESMİ SAYFASINDAN KOLAYLIKLA YAPILIYOR

Adaylar, İŞKUR’un https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresinde üyelikleriyle giriş yaptıktan sonra açık iş ilanları kısmından engelli kısmını seçerek, daha sonra kendilerine uygun şehir ve meslekteki iş duyurularına başvurularını yapabiliyor.

BAŞVURU İÇİN ÜYELİK OLUŞTURMAK GEREKİYOR

İŞKUR üzerinden başvurularda yine İŞKUR üyeliği şartı aranıyor. Personel adayları, https://esube.iskur.gov.tr/UserSignUp.aspx adresine girdikten sonra buradaki yönergeleri takip ederek yeni İŞKUR üyeliği oluşturabilirler.