iş arayanlaraiş arayanlara

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işe yönlendirme yardım parası veriyor!

İş arayanlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardımlar kapsamında iş arayanlara işe yönlendirme yardımı yapıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan açıklamada, İŞKUR aracılığıyla işe yönlendirildiği bilgisi olanlara yardım yapılıyor. Söz konusu yardımdan faydalanmak için, belirtilen şartları taşıyor olmanız gerekmektedir.18-55 yaş aralığında ve SYDV’ler tarafından çalışabilir durumda olan sosyal yardım yararlanıcılarından olmak gerekiyor. İşe yönlendirme yardım parası ödemesi SYDV‘ler tarafından yapılmaktadır.

GÜNCEL SOSYAL YARDIMLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTİYORSAN TIKLA VE KATIL!

İşe Yönlendirme Yardımı Nedir?

iş yönlendirme yardım parası

İşe Yönlendirme Yardımına Başvuru yapan vatandaşlar, iş görüşmelerine giderken yaptığı masraflar ( yol parası, traş ücreti vb), Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılanıyor.

Yönlendirme Yardımı Başvuru Şartları

  • 18 yaşından büyük olmak,
  • 55 yaşından küçük olmak,
  • Çalışabiliyor durumda olmak,

Yönlendirme Yardımı için Nereye Başvurulacak?

Kişinin işe yönlendirildiği bilgisi İŞKUR tarafından Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi‘ne bildirildikten sonra 30 gün içerisinde ikametgahının bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edilmektedir.

İşe yönlendirme yardımı ile ilgili daha fazla detay için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesini https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET – İSTANBUL