50 denetmen yardımcısı50 denetmen yardımcısı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 50 Muhasebe Denetmen Yardımcısı Alımı yapacak. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Hazine ve Maliye Bakanlığı taşra teşkilatında boş bulunan 50 (Elli) Muhasebe Denetmen Yardımcısı kadrosuna atama yapılmak üzere giriş sınavı yapılacaktır.” denilirken, ilgili alım için gerçekleştirilecek olan sınava başvuruların 19 Aralık 2022 ile 30 Aralık 2022 tarihleri arasında alınacağı aktarıldı.

KPSS ŞARTSIZ VE KPSS İLE YENİ MEMUR ALIMLARI , BEKÇİ, POLİS , ASKERİ PERSONEL VE GÜVENLİK ALIMLARINI TAKİP İÇİN TIKLA VE İNDİR.

50 MUHASEBE DENETMEN YARDIMCISI ALIMINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Muhasebe Denetmen Yardımcılığı Giriş sınavına başvuracak adayların, son başvuru tarihi 30/12/2022 itibarıyla aşağıdaki genel ve özel şartları taşımaları gerekmektedir:

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  2. En az dört yıllık lisans eğitimi veren iktisadi ve idarî bilimler, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, hukuk fakültelerini ya da bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,
  3. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2021 veya 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP47 veya KPSSP48 puan türünden en az 75 (Yetmiş beş) puana sahip olmak (Adaylar başvurularını belirtilen puanlardan sadece birisi üzerinden yapabilecekleri için sahip oldukları en yüksek puan türünü kullanmaları lehlerine olacaktır),
  4. Giriş sınavının yazılı aşamasının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir),
  5. Daha önce giriş sınavına en fazla iki kez katılmış olmak,
  6. Başvuruyu süresi içerisinde yapmış olmak.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebe Denetmen Yardımcılığı Giriş sınavı ile 50 personel alımı için başvurular e-Devlet şifreleriyle Kariyer Kapısı üzerinden yapılacak. Başvuru sürecine dair yapılan açıklamada, “Adaylar başvurularını 19/12/2022 (09:00) – 30/12/2022 (23:59) tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığı/Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adreslerinde elektronik ortamda yapacaklardır. Kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak, şahsen, kargo veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek aksaklıklar nedeniyle, başvuruların son güne bırakılmaması gerekmektedir.” deniliyor.

SINAV NE ZAMAN YAPILIYOR?

Giriş sınavı Ankara’da 18 Şubat 2023 tarihinde uygulanacak. Adaylar, sınava dair tüm gelişmeleri Bakanlığın resmi sayfasından takip edebilecek.