Hastanelerde Yedek Randevu Dönemi BaşladıHastanelerde Yedek Randevu Dönemi Başladı

Hastanelerde yedek randevu dönemi başlıyor. Yeni sistemle birlikte randevusuna gitmeyenlerin yerine hasta kabul edilerek daha fazla hastaya hizmet sunulması hedefleniyor.

Hastanelerdeki Yeni Randevu Sistemi nasıl işleyecek?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alan neredeyse her yüz hastadan 30’u randevusuna gitmiyor. Sağlık Bakanlığı da söz konusu boşluğu doldurmak için yeni bir uygulamaya gidiyor. Yedek randevular veriliyor artık…

Yedek randevularda örnek olarak günlük 15 hastaya hizmet veriliyorsa 20 hastaya randevu verilecek. Böylece randevusuna gelmeyenlerin yerine yedekteki hastalara bakılabilecek. Yine randevularda sürelerde değişiyor.

hastanelerde yedek randevu dönemi

MESAİ DIŞI POLİKLİNİKLER YENİDEN…

Muayene süresi 10 dakikaya getiriliyor. Muayenelerde hekim ve branşın özelliklerine göre süreler değişebiliyor.

Mesai dışı poliklinikler de yeniden hizmete alınıyor. Pandemi döneminde kapalı tutulan mesai dışı poliklinikler de yeniden hayata geçiriliyor.

Ankara Şehir Hastanesi’nde bazı bölümler mesai dışında da hizmet vermeye başlıyor. Önümüzdeki dönemde çok sayıda hastanede söz konusu hizmetlerin hayata geçirilmesi bekleniyor.

Yeni sisteme dair yorumlarınızı sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

KARİYER BANKASI