kredi için başvurukredi için başvuru

Halkbank’tan Esnafa Düşük Kredi için Başvuru Şartları ve diğer detaylar belli oldu. Başvurular nasıl yapılıyor, kimler başvurabiliyor? gibi sorular yanıt buldu.

Halkbank’ın esnaf ve sanatkarlara yönelik yeni kredi kampanyasına başvuru süreci netleşti.

Halkbank’ın resmi sayfasından yapılan açıklamada, ilgili kredi kampanyası için “Esnaf ve sanatkarlar Odası ve Siciline kayıtlı faal esnaf ve sanatkarlar krediye başvurabilir.” denilirken , başvuru süreciyle ilgili, “Esnaf ve sanatkarlar, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) ortağı ise kooperatifleri aracılığıyla, kooperatif ortağı değil ise yetkili Şubelerimiz üzerinden kredi başvurularını, Kimlik Belgesi, Esnaf Oda Kayıt Belgesi ve Vergi Levhası örneğini ileterek gerçekleştirebilirler.” bilgilendirmesi yapıldı. 

Halkbank resmi sayfasında ayrıca şu ifadeler yer alıyor:

Cumhuriyetimizin 100. yılına yaklaşırken Halkbank’tan esnaf ve sanatkarlarımıza 100 Milyar TL kredi desteği…

Sizlere özel olarak oluşturduğumuz Esnaf Kredilerimiz ile;

  •  Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği ile düşük faiz oranından faydalanabilirsiniz.
  •  İşletme sermayesi ihtiyaçlarınızın karşılanmasına yönelik taksitlerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ödeme seçeneğiyle, azami 60 ay vade ile 500.000.-TL’ye kadar finansman sağlayabilirsiniz.
  •  Mesleki faaliyetinizle uyumlu iş yeri ve taşıt alımına yönelik olarak, 1.500.000.-TL’ye kadar yatırım kredisi kullanabilirsiniz. İş yeri alımlarında 120 aya kadar, taşıt alımlarında ise 84 aya kadar aylık ve 3 aylık ödeme seçenekleri ile uzun vade avantajından faydalanabilirsiniz.
  • Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaleti veya Bankamızca Doğrudan Kullandırım şeklinde sunulan kredilerimizi kullanabilirsiniz.

*Söz konusu kredi talepleri kredi ve tahsis politikaları doğrultusunda Bankamız tarafından değerlendirilecek olup gerekli görülmesi halinde ek bilgi, belge ve teminat talebinde bulunulabilecektir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDESİNİ VERMİŞTİ.

Yeni kredi kampanyasıyla ilgili açıklama geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada kredi kampanyasına dair şunları söylemişti:

Bir diğer müjdemiz esnaf ve sanatkarlarımızadır. Her dönemde olduğu gibi, salgın ve savaş şartlarının önümüze çıkardığı zorlu süreçte de esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olduk, olmayı sürdürüyoruz. Desteklerimizde kadınlarımız ve gençlerimize ayrı değer veriyoruz. Şimdi de yeni bir kredi destek paketi ile esnaf ve sanatkarlarımızın huzurundayız.

Esnafımız için Halkbank vasıtasıyla 60 ay vade ve yüzde 7,5 faizle istifade edebilecekleri kredi kampanyası başlatıyoruz. Kredi üst limitlerini 350 bin liradan 500 bin liraya, işyeri edindirme ve taşıt kredisi limitlerini 1 milyon liradan 1,5 milyon liraya çıkarıyoruz.

Genç girişimcilerimize sıfır faizli kredi limitini 100 bin liradan 300 bin liraya yükseltirken, yaş sınırını da 35’e çıkarıyoruz. Halkbank’tan kredi kullanıp, takibe düşen esnaflarımıza 6 aya kadar geri ödemesiz, 36 aya kadar vadeli, yüzde 4 faizli krediyle borcunu tasfiye imkanı sağlıyoruz. Tüm bu kolaylıkların esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.