YENİ KREDİ KAMPANYALARI

Esnaflar için Yeni Kredi paketinin detayları belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından esnaflar için başlatılacak yeni kredi kampanyasına ilişkin konuştu. Esnafa düşük faizle verilecek kredilerde üst limitin de artırılacağını söyleyen Erdoğan, genç girişimcilere verilen sıfır faizli kredilerde de yeni döneme girileceğini söyledi.

SIFIR FAİZLİ KREDİ HABERLERİ İÇİN TIKLA VE TAKİP ET.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

Bir diğer müjdemiz esnaf ve sanatkarlarımızadır. Her dönemde olduğu gibi, salgın ve savaş şartlarının önümüze çıkardığı zorlu süreçte de esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olduk, olmayı sürdürüyoruz. Desteklerimizde kadınlarımız ve gençlerimize ayrı değer veriyoruz. Şimdi de yeni bir kredi destek paketi ile esnaf ve sanatkarlarımızın huzurundayız.

Esnafımız için Halkbank vasıtasıyla 60 ay vade ve yüzde 7,5 faizle istifade edebilecekleri kredi kampanyası başlatıyoruz. Kredi üst limitlerini 350 bin liradan 500 bin liraya, işyeri edindirme ve taşıt kredisi limitlerini 1 milyon liradan 1,5 milyon liraya çıkarıyoruz.

Genç girişimcilerimize sıfır faizli kredi limitini 100 bin liradan 300 bin liraya yükseltirken, yaş sınırını da 35’e çıkarıyoruz. Halkbank’tan kredi kullanıp, takibe düşen esnaflarımıza 6 aya kadar geri ödemesiz, 36 aya kadar vadeli, yüzde 4 faizli krediyle borcunu tasfiye imkanı sağlıyoruz. Tüm bu kolaylıkların esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.