Halkbank 1375 Personel AlımıHalkbank 1375 Personel Alımı

Halkbank 1375 personel alımı için 27 Ekim’de başlayan başvurular devam ediyor. Halkbank resmi kariyer sayfasından yapılan açıklamada bankada istihdam edilmek üzere 1375 personel alınacağı belirtilmiş , ilgili alımlarda Müfettiş Yardımcısı, İç Kontrolör Yardımcısı, Uzman Yardımcısı, BT Müfettiş Yardımcısı, BT İç Kontrolör Yardımcısı ve Servis Görevlisi kontenjanları ayrılmıştı.

HALKBANK 1375 PERSONEL ALIMI İÇİN EN FAZLA KONTENJAN SERVİS GÖREVLİSİ ALIMLARINA…

Halkbank personel alımlarında en fazla kontenjanın servis görevlisi alımlarına ayrıldığı görülürken, ilgili alım için 1000 kontenjan görülüyor. Sınav başvuruları 13 Kasım 2022 tarihine kadar Halkbank kariyer sayfası üzerinden yapılacak. 3 Aralık 2022 tarihinde uygulanacak sınava dair tüm detaylar Halkbank’ın ilgili sayfasından takip edilebilecek.

YENİ PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ TAKİP İÇİN TIKLA VE ABONE OL.

SERVİS GÖREVLİSİ ALIMI ŞARTLARI NELER?

Bankanın 1000 kontenjan ayırdığı servis görevlisi alımında başvuru şartları da netleşti. Buna göre şartlar şu şekilde:

Giriş Sınavına katılabilmek için;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak,

c) Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alımsatımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından, bilişim alanında işlenen suçlardan hükümlü bulunmamak,

d) Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

e) 01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak,

f) Başvuru için Tablo-1’de belirtilen il ve illere bağlı ilçelerde ikamet etmek zorunludur. Adaylar Mernis’ten teyit edilen ikamet iline başvuru yapmış sayılacaktır. İkamet ili Tablo-1’de yer almayan adayların sınav başvuruları geçersiz sayılacaktır.

g) Üniversitelerin/yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren ve Tablo-2’de belirtilen bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak, Tablo-2’de belirtilen Mühendislik bölümlerinin dışında kalan Mühendislik bölümlerinden mezun olmakla birlikte İşletme ya da Ekonomi dallarında yüksek lisans derecesi almış olmak; Veya Tablo-2’de belirtilen bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olmak,

h) Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, gerekli tahlil ve tetkiklerle belgelemek (Sağlık Belgeleri; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)

Halkbank 1375 personel alımı tüm Detaylar için TIKLA.