Genç Girişimcilere Sıfır Faizli 300 Bin TL Kredi

Erdoğan duyurdu! Genç girişimcilere sıfır faizli 300 bin TL Kredi verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiye ilişkin alınan yeni kararlar ve bir takım düzenlemelere ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Enflasyonla beraber gelen hayat pahalılığı ve esnafın yaşadığı sıkıntıların farkında olduklarını belirten Erdoğan, Halkbank aracılığıyla esnafa verilen kredilerde düzenleme yapılacağını yeni kredi paketinin hayata geçirileceğini söyledi. 

İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN YENİ DESTEK PROGRAMLARI DUYURULDU! SON HABERLER İÇİN TIKLA VE KATIL.

Gençleri yakından ilgilendiren açıklamalarda da bulunan Erdoğan, üniversite öğrencilerine yol desteği verileceğini söyledi. 

Erdoğan’ın ilgili açıklaması için https://kariyerbankasi.net/universite-ogrencilerine-yol-parasi-destegi/ adresini ziyaret edebilirsin.

GENÇLERE 300 BİN TL FAİZSİZ KREDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genç girişimciler ve esnaf için hayata geçirilecek kredi desteği paketleri için ise şu ifadeleri kullandı:

Her dönemde olduğu gibi, salgın ve savaş şartlarının önümüze çıkardığı zorlu süreçte de esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olduk, olmayı sürdürüyoruz. Desteklerimizde kadınlarımız ve gençlerimize ayrı değer veriyoruz. Şimdi de yeni bir kredi destek paketi ile esnaf ve sanatkarlarımızın huzurundayız.

Esnafımız için Halkbank vasıtasıyla 60 ay vade ve yüzde 7,5 faizle istifade edebilecekleri kredi kampanyası başlatıyoruz. Kredi üst limitlerini 350 bin liradan 500 bin liraya, işyeri edindirme ve taşıt kredisi limitlerini 1 milyon liradan 1,5 milyon liraya çıkarıyoruz.

Genç girişimcilerimize sıfır faizli kredi limitini 100 bin liradan 300 bin liraya yükseltirken, yaş sınırını da 35’e çıkarıyoruz. Halkbank’tan kredi kullanıp, takibe düşen esnaflarımıza 6 aya kadar geri ödemesiz, 36 aya kadar vadeli, yüzde 4 faizli krediyle borcunu tasfiye imkanı sağlıyoruz. Tüm bu kolaylıkların esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.

GENÇ GİRİŞİMCİ NEDİR? NASIL BAŞVURU YAPILIYOR?

Genç girişimci desteği ve diğer desteklere ilişkin bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsin.

https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/1231/girisimcilik-destek-programi

%d blogcu bunu beğendi: