Etiket: ikinci el otomobil

Türkiye'de İkinci El Araç Pazarı: Satışlar Yükselişte!Türkiye'de ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarı, bu yılın ilk altı ayında geçen yılın aynı dönemine göre %9'luk bir artışla 1 milyon 4 bin 721 adede ulaştı.
Türkiye'deki ikinci el online otomobil piyasasında geçen ayın verileri açıklandı. Önde gelen otomobil markalarından Volkswagen, Fiat ve Renault, en çok tercih edilenler arasında yer aldı. Model bazında ise Fiat Egea ve Fiat Doblo en çok satış yapan araçlar oldu.
Türkiye'de ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında geçen ay satışlar ve fiyatlar, 2022'nin aynı ayına göre önemli ölçüde arttı.
İkinci el otomobil piyasası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Buna bağlı olarak, alıcıların dikkat etmesi gereken önemli noktalar da artıyor. İşte ikinci el otomobil almadan önce bütçe planlaması, araştırma, ekspertiz kontrolü, test sürüşü, ruhsat ve sigorta kontrolü gibi aşamaları dikkatlice tamamlamak önemlidir.
Ticaret Bakanlığı, ikinci el otomobil ticaretine yönelik denetlemeler gerçekleştirdi ve "6 ay 6 bin kilometre" düzenlemesi olarak bilinen pazarlama ve satış kısıtlamalarına uymayan toplam 36 işletmeye idari para cezası uyguladığını duyurdu.
İkinci el araba alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, kinci el araba alırken nasıl pazarlık yapılır? İşte detaylar ve daha fazlası...
İkinci el otomobil fiyatları artmaya devam ediyor.