Etiket: ikinci el araç

Ticaret Bakanlığı Düzenlemeleri İkinci El Otomobil Satışlarını Artırdı.Türkiye ikinci el otomobil pazarında büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Ocak-temmuz dönemindeki verilere göre, geçen yılın aynı dönemine göre ikinci el otomobil satışları %24,7 artarak 4 milyon 486 bin 122'ye ulaştı. Sektör temsilcilerine göre, bu artışta Ticaret Bakanlığı'nın getirdiği düzenlemelerin etkisi büyük.
İkinci El Araç Satışlarında Yeni Dönem Başlıyor!Ticaret Bakanlığı, otomotiv sektöründeki stokçuluk, fahiş fiyat uygulamaları ve spekülatif fiyat artışlarıyla mücadele kapsamında önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Yarın devreye alınacak olan yeni düzenleme ile ikinci el araçların üretici veya distribütör tarafından tavsiye edilen güncel satış fiyatının üzerinde bir fiyattan pazarlanması engellenecek.
İkinci El Araç Satışlarındaki Yeni Düzenleme Resmi Gazete'de Yayımlandı.Ticaret Bakanlığı, İkinci El Araçların Fiyat Yükselişine Karşı Önlemler Aldı.
İkinci El Araç Bayilerine Uyarı: İptal Edilebilir!Ticaret Bakanlığı, "İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" adlı yeni bir yönetmeliği yayımlayarak ikinci el araç satışında önemli bir düzenleme yapmıştır. Bu yönetmelik, ilk tescil kara taşıtı ticareti yapan bayilerin, stoklarında bulunmasına rağmen taşıt satışından kaçınmaları ve tüketicinin araç almasını zorlaştırıcı herhangi bir faaliyette bulunmaları halinde ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yetki belgelerinin iptal edileceğini belirtmektedir.