Elektrik tüketim yardımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine Elektrik Tüketim Yardımı veriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi sayfasından yayımladığı duyurularda, vatandaşlara birçok alanda sosyal yardım ödemeleri yapıyor. Bakanlığın yapmış olduğu yardımlardan biri de Elektrik Tüketim Desteği. Bakanlıktan sosyal yardım ödemelerinden faydalanan ihtiyaç sahibi haneler, Elektrik Tüketim desteğinden faydalanabiliyor.

YAPILAN SOSYAL YARDIMLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE ÜCRETSİZ KATIL.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

elektrik tüketim yardımı

3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamında düzenli sosyal yardım almaya ilişkin verilmiş hak sahipliği kararı devam eden haneler Elektrik Desteğinden faydalanabilirler.

ELEKTRİK TÜKETİM YARDIMI TUTARI NE KADAR?

1 Ocak 2022 tarihi itibaren devam eden elektrik tüketim desteği için;

  • 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh,
  • 3 kişilik hanelere aylık 100 kWh,
  • 4 kişilik hanelere aylık 125 kWh,
  • 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh karşılığı tutarınca nakdi destek sağlanacağı belirtildi. Ödemeler ise aylık olarak yapılmaktadır.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİNE NEREDEN BAŞVURULUYOR?

Elektrik Desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, herhangi bir kuruma başvuru yapılmasına gerek kalmadan, hak sahiplerinin T.C. Kimlik Kartı ve Elektrik Faturası ile PTT şubesine gitmeleri gerekmektedir.

Elektrik Tüketim Yardımı ilgili detaylı bilgi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL

%d blogcu bunu beğendi: