dsi işçi alımıdsi işçi alımı

DSİ işçi alımı kontenjan dağılımı belli oldu.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne işçi alımı yapılacağına dair resmi duyuru Resmi Gazete’de yayımlandı. İlgili ilanda taşra teşkilatına 157 kadrolu işçi alımı yapılacağı belirtilmiş, alımların operatör, şoför, bakımcı yağcı , ambar işçisi, usta, sondaj işçisi, Kompresör operatörü, vinç operatörü, laborant, tapograf, laborant yardımcısı , aşçı, hidrolog, aşçı yardımcısı, bekçi unvanları için gerçekleştirileceği kaydedilmişti.

Bugün DSİ’nin resmi sayfasından yayımlanan yeni duyuruda hangi il için kaç kontenjan ayrıldığı da açıklandı.

Youtube kullanıcısı mısın? Kariyer Bankası yeni iş haberlerini YouTube üzerinden abone olarak ücretsiz takip edebilirsin. TIKLA VE ABONE OL.

DSİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILIYOR

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün 157 kadrolu işçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden 28 Ekim’e kadar sürcek.

Resmi duyuruda 157 işçi alımına ilişkin şu ifadelere yer veriliyor:

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 157 Sürekli İşçi alımı yapılacaktır. Adaylarda aranılacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 24-28/10/2022 tarihleri arasında İŞKUR resmi internet sayfası (www.iskur.gov.tr) üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır. Yazılı, Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar 07/11/2022 tarihinde noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve saati ile ilgili bilgiler alımı yapacak olan Bölge Müdürlüğünün internet sitesinden duyurulacaktır.

Tüm kontenjan dağılımı için https://cdniys.tarimorman.gov.tr/api/File/GetGaleriFile/425/DosyaGaleri/3715/isci_alim_ilani241022.pdf adresini ziyaret et.