DSİ 157 işçi alımıDSİ 157 işçi alımı

DSİ 157 işçi alımı başvuruları için son saatlere girildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 157 işçi alımı başvuru işlemlerinde son saatlere girildi.

DSİ 157 İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILIYOR

DSİ resmi sayfasından geçtiğimiz gün yayımlanan duyuruda 157 kadrolu işçi alımı yapılacağı , ilgili alım için başvuruların İŞKUR üzerinden 24-28 Ekim tarihleri arasında alınacağı kaydedilmişti.

Duyuruda sürece ilişkin, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilat ında istihdam edilmek üzere 157 Sürekli İşçi alımı yapılacaktır. Adaylarda aran İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar ıl acak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler 2428/10 internet sayfası (www.iskur.gov.tr) /2022 tarihleri arasında İŞKUR resmi üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır. Yazılı, S Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dör özlü ve Uygulamalı t) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar 07/11/2022 saati ile tarihinde ilgili Bununla ilgili bilgiler noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. alımı yapacak olan Bölge Müdürlüğü nün Kura yeri ve internet sitesinden duyurulacaktır. olarak adayların adreslerine yazılı bildirim İşçi alım sürecine ilişkin tüm bilgilendirmeler, (tebligat) yapılmayacaktır.” denilmişti.

DSİ işçi alımı genel şartları ve şehirlere göre kontenjan dağılımı için https://kariyerbankasi.net/dsi-isci-alimi-sehirlere-gore-kontenjan-dagilimi/