DMO personel alımıDMO personel alımı

DMO Personel alımı başvuruları 24 Ekim 2022 tarihi itibariyle başlamıştı. İlgili alım için başvurular 10 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.

35 YAŞ ŞARTI VE KPSS ŞARTLARI

Devlet Malzeme ofisine 35 yaşını doldurmamış, en az lisans düzeyinden Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından birini bitirmiş adaylardan müfettiş yardımcısı alınacak. İlgili alım için başvuru yapmak isteyen adayların KPSS‘ye girmiş olması ve en az 80 puan almış olması gerekli.

Youtube üzerinden Kariyer Bankası’na abone olarak, bu tür haberlere anında erişebilirsin.

DMO PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

DMO Personel Alımı için başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak diğer şartlar ise şu şekilde:

a) Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak,
b) 01 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,
c) En az dört yıl lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,
d) ÖSYM tarafından yapılan 2021 ve 2022 Kamu Personel Seçme Sınavlarında, KPSSP48 puan türünden (80) seksen ve daha yüksek puan almış olmak [sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuruda bulunan adaylardan, puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere, ilk (120) yüz yirmi kişi sınava alınacak olup, eşit puan almış olmaları nedeniyle 120 nci sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaklardır.]
e) Sağlık durumu her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak,
f) Ofis Müfettişliği karakter ve vasıflarını haiz bulunmak (Bu husus, sadece yazılı sınavı kazanan adaylar yönünden sözkonusu olup; sözlü sınavdan önce, Teftiş Kurulu Başkanlığınca yapılacak inceleme ile tespit edilir)

DMO PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NASIL VE NEREDEN YAPILIYOR?

Devlet Malzeme Ofisi’ne personel alımı için başvurular Kariyer Kapısı üzerinden yapılıyor. İlgili alıma başvuru yapmak için adaylar https://www.turkiye.gov.tr/devlet-malzeme-ofisi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim adresini ziyaret edebilirler.