KPSS ŞARTSIZ PERSONELKPSS ŞARTSIZ PERSONEL

Dışişleri Bakanlığı resmi sayfasından yayımlanan duyuruda KPSS şartı olmadan 30 personel alımı yapılacağı kaydedildi.

Başvurular 7 Kasım itibari ile başlıyor. İşlemler 18 Kasım 2022 tarihi saat 18:00′da sona erecek. Giriş sınavı yazılı ve sözlü aşamalardan oluşuyor. Sınav yazılı aşaması 17-18 aralık 2022 tarihleri arasında uygulanacak. Başvurular Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapılıyor. İlgili alıma başvuracak adayların belirtilen başvuru genel şartlarını taşıması gerekmektedir.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak genel şartlar ise şu şekilde:

(1) Sınava başvurabilmek için;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak (Sınava başvurabilmek için Türk Vatandaşı olmak gerekmektedir),

b) 01.01.2022 tarihi itibarıyla 45 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1977 ve daha sonra doğmuş olanlar),

c) Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olmak,

(2) Sözleşmeli Dışişleri Hukuk Uzmanlığı sınavına aşağıdaki tabloda gösterilen farklı kategorilerden birinden başvurulabilecek olup, sözkonusu kategorilerin isimleri, sınavların yapılacağı yabancı diller, 2020, 2021 veya 2022 yıllarında sınava girilecek yabancı dilde alınmış olan asgari YDS/e-YDS puanları, atama yapılabilecek azami kadro sayıları ile yazılı sınava kabul edilecek aday sayıları da aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Puan eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası yabancı dil sınavlarından 2020, 2021 veya 2022 yıllarında alınan puanların, bahsekonu uluslararası yabancı dil sınavına ilişkin sonuç belgesinin alındığı sınav dönemi itibarıyla ÖSYM tarafından belirlenen YDS’deki karşılıkları da değerlendirmeye alınacaktır.

(3) Almanca ve Fransızca’dan sınava girecek adayların ayrıca İngilizce’den en az C düzeyinde YDS/e-YDS puanı ibraz etmeleri gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığına KPSS Şartsız personel alımı için başvuru şartları ve tarihleri belli oldu. İşte şartlar ve diğer detaylar...

4) Sınav sonucunda kategorilerden birinde yukarıdaki tabloda belirtilen sayıda adayın başarılı olamaması halinde, diğer kategorilerin yedeklerinde bulunan adaylardan puanı en yüksek olan adaylar başarı sırasıyla değerlendirilir.

(5) Yazılı sınava kabul edilecek adaylar, her bir kategori için ayrı bir liste halinde YDS/e-YDS puanlarına göre yapılacak sıralamayla belirlenecek olup, asgari YDS/e-YDS puanına sahip olmak sınava katılma hakkını garanti etmemektedir.

(6) Adaylar, farklı kategorilerde gerçekleştirilecek olan Sözleşmeli Dışişleri Hukuk Uzmanlığı giriş sınavına yalnızca bir kategoriden başvurabileceklerdir.

(7) Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Kariyer Kapısı platformu ve Bakanlığın http://www.mfa.gov.tr adresli internet sitesinde ilan edilecektir. Sınava katılabilecek adaylara ayrıca e-posta ile bildirim yapılacaktır.

(8) Sınava katılabilecek adaylara yönelik duyuruda, sınav programına ve sınavın yapılacağı adres bilgilerine yer verilecektir.

EN AZ LİSE MEZUNU, KPSS ŞARTSIZ MEMUR VE SÖZLEŞMELİ PERSOEL ALIMLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE ÜCRETSİZ KATIL.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL