250 bin sosyal konut250 bin sosyal konut

Dar gelirli vatandaşlar için hayata geçirilecek 250 bin sosyal konut projesinde ilk temeller atılıyor. 25 Ekim’de 17 ilde 5 bin konut için temel atılıyor.

7,5 milyon vatandaşın başvuru yaptığı 250 bin konut projesinde en fazla temelin nereye , ne zaman atılacağı netleşiyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “25 Ekim’de TARİHÎ BİR GÜN yaşayacağız. Cumhurbaşkanımızla İlk Evim İlk İş Yerim projemizde 17 ilimizde 5 BİN 615 konutun İLK TEMELLERİNİ ATIYORUZ. Tüm hemşehrilerimizi Başkentimize bekliyoruz. Bu heyecanı hep birlikte yaşayalım.” açıklamasını yaptı.

SOSYAL KONUT PROJESİNDE İLK AŞAMADA HANGİ İLLERDE TEMEL ATILIYOR?

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 5 bin 615 konutun temelleri 25 Ekim’de Ankara Sincan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşecek törenle atılıyor. İlk etapta en fazla konut temeli 2 bin 171 konut için Ankara’ya atılacak. Zonguldak, Kırşehir, Kahramanmaraş, Aydın, Bolu, Konya, Afyonkarahisar, Diyarbakır, Uşak, Erzurum, Muğla, Yozgat, Manisa , Amasya, Tunceli, Elazığ konut temeli atılacak diğer iller.

TOKİ Sosyal Konut Projesi için kolları sıvadı. Şehir şehir gezilerek proje vatandaşlara anlatılacak.

Sosyal konut projesine dair merak edilen soruların yanıtlandırılması için TOKİ , bilgilendirme tırı ile Ankara’dan başlayarak 17 ilde vatandaşları yeni sosyal konut projesi hakkında bilgilendirecek. Projeden yararlanmak isteyen vatandaşlar hem proje hakkında yetkililerden bilgi alacak, hem de sanal gözlükle sosyal konut projesiyle yapılacak konutları gezebilecek.

TOKİ’nin Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi için çalışmaları sürüyor. Milyonlarca vatandaşı ev sahibi, arsa sahibi ve işyeri sahibi yapmayı hedefleyen projeye ilişkin detaylar geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştı.

TOKİ, vatandaşların kafasında soru işareti kalmaması adına bilgilendirme tırı ile şehir şehir gezerek hem proje hakkında vatandaşları bilgilendirecek hem de vatandaşlara sunulan sanal gözlük imkanıyla onların tasarlanacak evleri sanal dünyada ziyaret etmelerini sağlayacak.

TOKİ Sosyal Konut Projesi Bilgilendirme Tırı Göreve 14 Ekim’de Başladı

TOKİ’nin sosyal konut projesine ilişkin bilgilendirme tırı 14 Ekim 2022 tarihi itibariyle ilk olarak Ankara Kızılay’da görevine başladı. TOKİ sosyal konut projesi bilgilendirme tırı Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli ve Muğla gibi 17 şehirde kent meydanlarında görevini 12 Kasım’a kadar yerine getirecek.

TOKİ tırında 2+1 evler artırılmış gerçeklik gözlükleriyle evlerin içini en ufak detaya kadar görebilecekler.