toggtogg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, a haber canlı yayınında TOGG fiyatı konusunda açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOGG ile ilgili şunları söyledi:

Önce TOGG’daki tüm mühendisleri, işçileri, teknisyen, tekniker onlarla bir resim çektirdik. 1300 kişi… Ardından fabrikayı gezdik. Tüm kaynak sistemleri, robotik işlemlerle, boyahane aynı şekilde. İnsan bunu görünce iftihar ediyor. Rabbim bizlere bunu nasip etti.

Tabi fiyat falan şimdiden başladılar sormaya. Biz de diyoruz ki aceleci olmayalım. TOGG satışa sunulduğunda rekabetçi olacak. Bu ne demek? piyasaya çıktığı anda kendi sınıfındaki araçlarla fiyat anlamında rekabet edebilecek.

Babayiğitler masada oturan adamlar değil. Hepsi sivrilmiş ,saygın iş insanları. Onlarla değerlendirmeleri yapacağız, Mart ayında yollara çıkmadan önce bir defa fiyat tespitini yapıp, ona göre adımımızı atacağız. A’dan Z’ye her şeyi o zaman konuşacağız. Şu anda bunu söylemek çok yanlış. Bir elektrikli araç var önümüzde. Özellikle bunu teşvik etmek. Halkımıza sevdirmek, önemli bir maharet olacak. 2022 Temmuz ayıyla birlikte zaten ÖTV indirimi yapılmıştı, elektrikli araçlara. Yeni vergi düzenlemeyle motor gücü 160 kilowatt’ı geçmeyen ve ÖTV matrahı 700 bin lirayı aşmayan elektrikli araçlar için yeni vergi oranı yüzde 10 olarak belirlendi. Bunların hepsini planlayarak yolumuza devam ediyoruz.

Benim halkım, benim vatandaşım zaten burada 7 ayrı üretim olacak. Bu üretimler içerisinde yani vatandaşımızın önüne seçecekler sunacağız. Hangisini beğenirse bunu alacak. Renklerde de seçenekler var. Kapadokya’sından tut, Oltu’suna kadar var. Ama eksik vardı. Karadeniz… Yeşil eksik, onu da halledecekler.

Eşime sordum. O kırmızı dedi. Biz de kırmızıyı alacağız.

İkinci bir teklif geldi. O da İlham Aliyev’den geldi. 2 araba ben istiyorum dedi. Bunun birini makamda kullanacağım, bir tanesi de daireye dedi.

Araç bulunduğu noktada birilerini şımartmayalım, olduğu yerde bir defa direksiyonu sonuna kadar kırıyorsun olduğu yerde dönüyor. O denli huzurlu, rahat.

Hanım biraz o noktada şaşırdı.

4,8 saniyede 0’dan 100 kilometreye ulaşıyor. O kadar seri…

KARİYER BANKASI