ÖTV İndirimiÖTV İndirimi

Otomobilde ÖTV indirimi için hazırlıklar sürüyor.

İlk otomobilini satın alanlara 5 sene satmama şartı ile ÖTV’siz araç satılacağına yönelik sosyal medyada ortaya atılan iddialara ilişkin resmi bir açıklama gelmezken, son zamların ardından iki otomobil hariç tüm otomobil modelleri yüzde 80 ÖTV dilimine girdi. Otomobil sektörü matrah artırımı ile vergi oranının düşürülmesi için çalışma olduğunu kaydediliyor.

Yeni bilgilere göre; ÖTV’ye baz teşkil eden matrah artırılarak başta yerli üretim otomobiller olmak üzere 8-9 modelin daha düşük vergi oranlarından faydalanması sağlanacak. Yapılacak düzenleme ile bazı otomobillerin ÖTV’sinin yüzde 50 oranına çekilebileceği de iddia ediliyor.

OTOMOBİL DÜNYASI BÜYÜK SIKINTI İÇERİSİNDE

Otomobil dünyası, bugünlerde artan fiyatlar nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Döviz fiyatları ve yurtdışındaki çip kriziyle birlikte sıfır otomobil bulmak hem zor hem de çok pahalı. Artan fiyatlar nedeniyle ÖTV’de yüzde 80 dilimine girmeyen sadece iki otomobil modeli kaldı. Bu araçları da arayanlar , zor buluyor…

Hal böyle olunca vatandaşlar da otomotiv sektörü de acilen matrahlarda düzenleme bekliyor.  Yerli üretim otomobillerin ve bazı otomobillerin fiyatlarını doğrudan düşürecek bir düzenleme üzerinde çalışıldığı biliniyor.  Matrahların ne olacağı henüz netleşmiş değil. Ama bazı modellerde yüzde 50’ye kadar ÖTV’nin indirilebileceği belirtiliyor.

otomobil ÖTV indirimi

ÖTV İNDİRİMLERİYLE İLGİLİ SON DAKİKA GELİŞMELERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

Siz ne düşünüyorsunuz?

Otomobil fiyatlarıyla ilgili düşüncelerinizi sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz.

KARİYER BANKASI – OTOMOBİL DÜNYASI