Temizlik Gorevlisi Alımı YapılacakTemizlik Gorevlisi Alımı Yapılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Temizlik Görevlisi alımı başvuru işlemleri bugün başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının resmi internet sayfası , Kariyer Kapısı ve çeşitli kamu ilan sayfalarından yapılan bilgilendirmede Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına 68 temizlik görevlisi alınacağı açıklandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Bakanlığın temizlik görevlisi alımı için başvuru yapmak isteyen adayların en az ortaöğretim mezunu olması ve KPSS ortaöğretime girmiş olması gerektiği kaydedildi.

Bugün Türkiye Petrolleri işçi alımı duyurusu da yayımlandı ilgili duyuru için TIKLA.

Başvuru yapmak isteyen adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde sıralanıyor:

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

  • İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1, 4, 5, 6 ve 7 nci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların EK-1 inci maddesindeki şartları da taşımaları gerekmektedir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanların yerleştirilmeleri yapılmış dahi olsa Bakanlık tarafından atamaları yapılmayacaktır.
  • Yerleştirme işlemi yapılan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 üncü maddesi uyarınca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır.  
  • Başvurma genel ve özel şartlar ile yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, ayrıca aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenilen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

  • Adayların genel şartlarla birlikte aşağıda belirtilen özel şartları da taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşımayanların atamaları yapılmayacaktır.
  • Sözleşmeli olarak istihdam edileceklerde aranacak genel şartlara ilave olarak;
  • Herhangi bir Ortaöğretim (Lise veya dengi okul) mezunu olmak.
  • Sağlık bakımından destek personeli (temizlik personeli) olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.
  • KPSS’ye girmiş ve (2020-KPSS Ortaöğretim) sonuçlarına göre KPSS P94 puanı almış olmak.
  • İlgili alım için başvurular Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı sayfasından yapılıyor.

Kadın-Erkek diğer adaylarla bilgi alışverişi için tıkla ve ücretsiz katıl.

ÇEVRE , ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ortaöğretim mezunu temizlik görevlisi alımı için başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden , Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden 26/10/2022 -05/11/2022 tarihleri arasında alınıyor.